72 Baro Başkanı HDP’ye Dönük Saldırıyı Kınadı HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik saldırıda Deniz Poyraz’ın katledilm...           • Dijital Karneler Ve 2021 Eğiitim-Öğreti̇m Yılı Değerlendirmesi 21 Eylül’de okulöncesi ve 1. sınıflar dışındaki kademelerde uzaktan eğitim şeklind...           • Iğdır’da Rafine Tuz Fabrikasının Temeli Atıldı Iğdırlı iş adamı Mehmet Sürkit, tarafından yaptırılacak olan Rafine tuz fabrikasının temeli I...           • YKS'ye Son Bir Hafta Beslenme Programı, Bunlara Dikkat! Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek ...           • Iğdır HDP: Denizlerimiz Tükenmeyecek, Poyrazımız Esmeye Devam Edecek HDP Iğdır İl Eşbaşkanı Semra Doğruyol: Denizlerimiz Tükenmeyecek, Poyrazımız Esmeye Devam Ede...           • HDP Binasına Saldıran, Deniz Poyraz'ı Katleden Onur Gencer, Tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü'ne silahlı saldırıda bulunarak D...           • Mübariz Gurbanoğlu: Benim Malıma Çöküldü, Marinayı Geri İstiyorum Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve ailesinin, Bodrum'daki lüks Yalıkavak...           • Iğdır Baro Başkanı Serkan Alakan'dan Deniz Poyraz Açıklaması 17 Haziran 2021 günü Halkların Demokratik Partisi İzmir il binasına silahlı saldırı d&uu...           • 10 Hukuk Örgütünden Açıklama: Deniz’in Katilini Tanıyoruz! HDP İzmir İl binasının basılarak parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişki...           • Iğdır ve Tuzluca HDP Binalarında Poyraz İçin Nöbet Eylemi Başlatıldı HDP, İl Ve İlçe Binalarında Poyraz İçin Nöbet Eylemi Başlattı. HDP Iğdır İl Ban...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3073 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3370 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3220 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
899 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2963 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2880 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3229 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3410 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3157 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3474 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2989 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2838 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3158 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3181 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2918 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Ölüm Ötesi - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Ölüm Ötesi

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 03 / 05 / 2021 |  Yazı Okunma: 209


SORAN; Hocam cennet cehennem var mı?

HAYATİ; Cennet cehennem bu dünyada. Egolarınla, toplumsal kalıp ve düşüncelerinle hareket ediyorsan. Tüm kişi ve düşüncelerinden özgürleşip kendini sonsuzluğun içinde hissetmiyorsan, vicdan ya da karakter gibi kalıpların varsa kendi gerçeğini keşfedememişsin demektir. OLamamışsın demektir. OLmak, aynı zamanda koşulsuz sevgiyi de öğrenmek demektir fakat bu sürecin öncesinde yalnızlaşarak dünyadan ve duygulardan uzaklaşmak gereklidir, yani zihinsizlik durumu. Bundan öte cennet yoktur. Başka cennete de ihtiyaç yoktur. Zaten bilincinle evrenin frekansına uyum sağlamışsın demektir. O an geldiğinde aklına cennet cehennem gibi sorular gelmez.

SORAN; Öldükten sonra ne oluyoruz.

HAYATİ; İnsan bilince geçene kadar hayvandır. Bilince, doğru düşünce ve ruhun bütünleşmesiyle geçilir. Önce ham ruhunu yapılandırırsın. Ruh ve zihin dengeli hale gelir. Birbirini reddetmez, çelişki yoktur. Gerçeklik, derin düşünce bölümünü oluşturur. Sezgilerin daha da güçlenmiştir ve her hangi bir sorunun cevabını daha sormadan almaya başlarsın. Bilgiler arası bağlantıları derin düşünce çok net kurar. Ruh ve derin düşüncenin frekans uyumu bir birine çok yakındır. Fakat bilinç, bahsettiğim bu kavramların hepsiyle ilgilidir ama dışındadır da. Bilinç, evrenle bütünleşmek demek. Bilinç ve evren frekansı tam bir uyum içindedir. O hem yoktur hem de tanıktır. Bilinç bir enerji alanı yaratır kendine. Bilinçsizlik halindeki enerjiyle çok ilgisi yoktur. Hiç bir enerjiye de ölüm yoktur. Sadece beden ölümü gerçekleşebilir ama bunun anlamı yoktur. Çünkü enerjisin. Artık sen o enerji olmuşsundur. Ölmeden önce hangi ruh halindeysen, o ruh halinle devam edersin. O ruh hali senden koparılamaz çünkü sen neysen o'sun. Bilinçteysen mutlusundur, şefkatliysen evrenle tam uyum içindesin demektir. Bunları üzerinde taşımaya devam edersin.

Eğer bilinçsizsen, evrensel enerjiden çok uzaksın demektir. Çünkü kendine hakaret ettin. Geçmişinle barışmadın. Diğerlerini yargıladın. Yargılama denilen şey kendini kıyaslamakla mümkün olan bir şey. Kendini kıyaslayan nasıl bir sanatçı olabilirdi ve kendi eseri olan kendisini nasıl işleyebilirdi? Sen toplum oldun. Sen kalıplar, köhne inançlar içinde kaldın. Sen arzularının kölesi oldun. Sen diğerleriyle problemlerini çözemedin. Onları kıskandın. Oysa diğerleri yoktu. Allah birdir. İçindeki evrensel gücü göremediysen nasıl dünyevi işlerden kendini kurtarabilirdin ki?

Şu an tam olarak ne kadar mutlu ya da mutsuzsan ve şu an ölsen aynı mutluluk ya da mutsuzluğa sahip olacaksın. Öteki dünyayı da aynı ruh haliyle devam edeceksin. Buradaki cennet ya da cehennemin aynı ruh haliyle orada da devam edecek.

SORAN; Üç yaşındaki çocuklar günahsız bir şekilde ölüyor onlar ne olacak, kimisi zengin, kimisi çirkin, kiminin yaşam şartları olanaksızlıklar içinde, onlara ne oluyor hocam bu adaletsizlik değil mi?

HAYATİ; Evren asla adaletsiz olmadı. Sizler her şeye hakim olmak istiyorsunuz bu sizin ne büyük bir acz içinde olduğunuzu gösteriyor. Her şeyi benim bildiğimi düşünüyorsun ama emin ol ben de bir şey bilmiyorum. Söylediklerim emin olduklarım değil varsayımlarım sadece. Hiç bir şeyden emin olamadım bu güne kadar. Çocuklar da, çirkinler de, zenginler de ölecek. Nereden bilebiliriz ki o ruhların defalarca dünyaya gönderilmediğini? Eğer defalarca gönderiliyorsa adaletsizlikten söz edilebilinir mi? Bizler acziyetimizle bunları pek önemsememeliyiz. Sana düşen ne görev varsa onu yap.

SORAN; Ne yapabilirim ki hocam.

HAYATİ; "Rab olmayı iyi biliniz bir gün siz de Rab olacaksınız"
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1899169
Aktif: 31
Bugün: 1425
Dün: 2542

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi