Memur-Sen Şube Başkanı Çiğdem: Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun Memur-Sen Iğdır Şube Başkanı Erkan Çiğdem Ramazan Bayrımı dolayısıyla bir kutlama mesajı ya...           • Bayramın İlk Gününde Hastane Ziyaret Edildi… Iğdır Valisi Hüseyin Engin SARIİBRAHİM, Ramazan bayramının ilk gününde beraberindek...           • Ali Alagöz Torunlarını Kürtçe Masallarla Büyütüyor Iğdır’da yaşayan 66 yaşındaki Ali Alagöz, torunlarını Kürtçe masal ve bilme...           • Yücel Artantaş’tan Bayram Mesajı Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Onursal başkanı Yücel Artantaş,ramazan bayramı nede...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen’in Ramazan Bayramı Mesajı Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen,  Ramazan Bayramı dolayısıyla bi...           • Tam Kapanma Nedeniyle Yavaşlayan Metabolizmanızı Hızlandıracak İpuçları Tam Kapanma Ve Ramazan Nedeniyle Yavaşlayan Metabolizmanızı Hızlandıracak İpuçları Ramazan...           • Rektör Alma'dan Ramazan Bayramı Mesajı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Ramazan Bayramı sebebiyle b...           • Hamilelik Sürecinde Sağlıklı Bir Beslenme İçin 10 Altın Öneri Hamilelik süreci kişilerin hayatında sağlığın en fazla önem kazandığı dönemlerdendi...           • HDP İl Eş Başkanlarının Ramazan Bayram Mesajı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Eş Başkanları Semra Doğruyol ve Süleyman Serhat, ...           • İl Sağlık Müdürü Dr. Tazegün'den Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı İl Sağlık Müdürü Dr. Caner TAZEGÜN ‘ün Ramazan Bayramı Kutlama Mesa...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
2888 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3196 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3054 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
815 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2820 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2802 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3110 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3284 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3011 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3297 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2885 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2745 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3046 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3043 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2838 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Ruh Ne İster? - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Ruh Ne İster?

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 16 / 04 / 2021 |  Yazı Okunma: 165


Ruh, basitçe senin düşüncelerinle yapılandırdığın saf bir enerji türüdür. Ve basitçe tek bir beklentisi vardır senden. Senin egolarından, bağlandığın düşüncelerinden, duygusal yüklerinden kurtulup özgürleşmeni, bunun kaçınılmaz sonucu olarak da mutlu olmanı ister.  Ruh bilincin bir unsurudur. Bilinç, evren ve doğayla uyum halindedir. Bilincin olduğu yerde sabit karakter, kişilik, vicdan gibi kalıplara izin verilemez, aksi halde güçlü bir şekilde bilince geçilemez. Bilinçli insan her durum karşısında akıl ve deneyimler sonucu, daha iyiye yönelik yeni bir düşünce ve davranış şekli geliştirir.  Ruh, beden için önemli olan yaşamsal genetik hafıza ve tüm zorluklarla başa çıkabileceğimiz kayıtları da taşır. Ruh beyinde değildir. Etki alanı beyinde özellikle bilinçaltında, enerji haliyle çok güçlü olsa dahi tüm bedene yayılmış 100 milyar sinir hücresidir de yani nöron.  Nöron bilgidir, hafızadır bir tür elektriksel enerji alanına sahiptir. Bu nedenle beden öldükten sonra da çok hafif ışıyan ama görülmeyen enerjitik bir forma sahiptir.

Ruhun ana özellikleri;

1- YAŞAMAK; Bedenin mutlaka ne olursa olsun yaşamasını ister.

2- ŞEFKAT; Sevgi, düşünceyle yaratılan bir tür enerjidir.  Üretmek için sürekli bir eylem gerektirmesi nedeniyle ruhun sevgisi yoktur. Fakat üretilmiş sevgi enerjisi bir süre sonra nötr sevgi dediğim şefkat enerjisine dönüşür.

Şefkat, bütünün anlamını kavramış duygusal zekadır-bilinçtir ve en önemlisi adalettir. Şefkat ruhun en önemli özelliklerinden biridir.

3- ÖZGÜRLÜK; Düşüncelere ne kadar bağlıysak evrenden o kadar uzaklaşırız. O nedenle hiçliğin yolu özgürlükten geçer. Özgürlük, insanın tarafsız ve adil gözlem yapmasını sağlar sonucunda ise yorum ve yargı yoktur.  Özgürlük, aynı zamanda sonsuzluğun enerjisiyle aynı frekansta olduğu için mutluluğu getiren bir armağandır. Ruh, bedenin mutlu olmasını ister. Cinselliğin yaşanmasını isterken ayıp-günah kavramlarını bilmez. Cinsellik haz merkezini (NAcc) harekete geçirerek ilkel beynin korkularını engelleyen ve insanın özgürleşmesini sağlamaya yarayan bir işlevi yerine getirir.  Ruh evrende ne varsa sevmemizi ister, çünkü ağaçtan köpeğe, çakıl taşından insana kadar evrende ne varsa onun parçasıdır.

 4- AN'da yaşamak...




Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1866368
Aktif: 29
Bugün: 1571
Dün: 1804

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi