ALAGÖZ HOLDİNG IĞDIRSPOR'DAN TARAFTARA ÇAĞRI Alagöz Holding Iğdırspor Teknik Direktörü Bayram Toysal ve futbolcular, play-off fi...           • CHP'DEN 'MİLLETİN SESİ' MİTİNGİ... KILIÇDAROĞLU AZ KALDI CHP’den ‘Milletin Sesi’ mitingi… Kılıçdaroğlu: Haramilerin saltana...           • Ali Babacan Antep Mitinginden Seslendi: Ey Beştepe, Görüyor Musun? Partisinin ilk mitingini yapan DEVA lideri Ali Babacan, “Ey Beştepe, görüyor musun...           • DÜNYA SÜT HAFTASI ETKİNLİKLERİ DÜZENLENİYOR Dünya Süt Haftası Etkinlikleri Kapsamında Okullarda Bilgilendirme Toplantıları Düze...           • 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlandı 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Vali H. Engin Sarıibrahim, il p...           • ÖĞRENCİLER YURTTAN ÇIKAMIYOR! Ekonomik krizinden dolayı zor günler geçiren üniversite öğrencileri, zamlard...           • Av. İnan Akgün Alp Iğdırlılarla Bir Araya Geldi Kars ve bölge siyasetinin önde gelen isimlerinden Avukat İnan Akgün Alp Tuzluca il&...           • TBB Müzik Yayın Yasağının İptali İçin Danıştay’a Başvurdu Türkiye Barolar Birliği Müzik Yayın Yasağının İptali İçin Danıştay’a Başvur...           • AKÜ HIRSIZI YAKALANDI Iğdır İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlı...           • 2 LİGE ÇOK YAKLAŞTIK: IĞDIR FK 3 – 68 AKSARAY 2 FİNAL RAKİBİMİZ BELLİ OLDU, 2. LİG İÇİN RAKİBİMİZ  İSKENDERUN AŞ. Bugün saat 15....           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

En Son Haber Videoları

Iğdır İHD: Yusuf Çobanoğlu Yalnız Değildir!

Birbirleriyle Dostça Oynayan Kedi Fare Gördünüz Mü?

Iğdırspor'un Play-Off'taki Son Dakika Golleri Iğdır'da Sevinç Yarattı

  • KESK Iğdır Bileşenlerinden '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' Mesajı

  • Iğdır HDP'den 'Savaşa Hayır' Yürüyüşü

  • Aleyna Ağgül Davasında Mahkeme Kararını Verdi

Aras Nehrinde Yılanın Balık Avlama Anı

  • Iğdır-Zor Köyü (îdir-Gunde Zor'e

Sinan Kaya'nın Ailesi: İntihar Ettiğine İnanmıyoruz

Iğdırspor'un Hocası Bayram Toysal'dan Açıklamalar

Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
4341 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
1381 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
3675 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3482 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
4081 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3376 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3869 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3844 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
3501 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Gerekçesiz Gerekçeler - Ayhan ONGUN

Gerekçesiz Gerekçeler

Yazar: Ayhan ONGUN |  Tarih: 18 / 01 / 2022 |  Yazı Okunma: 128


Türkiye çok özel günlerden geçiyor.

Bir yanda yıllardır cezaevlerinde rehin tutulan insanlar

Kesin doktor raporuna rağmen inatla tahliye edilmeyen tutuklular

Yok sayılan uluslararası mahkeme kararları, iptal edilen sözleşmeler

Diğer yanda kolluk kuvvetlerinin gözetiminde sanatçıları evlerinin önünde tehdit eden kara gömlekliler.

Bir yanda iddianamesi bile hazırlanamayan, suç oluşturacak tek bir delil dahi olmadan tutuklananlar

Diğer yanda parti binalarını basıp, öldürmeye teşebbüs ettikleri halde serbest bırakılanlar.

İlginçtir yaklaşık 5 yıldır bir inat uğruna özgürlüğünden yoksun bırakılan iş insanı Osman Kavala’nın dün yapılan duruşmasında oy çokluğuyla tutukluluğun devamına karar verenlerle, karara muhalefet şerhi koyan mahkeme başkanının gerekçeleri aynı.

Hangi hukuk devletinde böyle bir hukuk garabeti yaşanabilir.

Hangi demokratik ülkede mahkemeler bir kişinin isteği doğrultusunda insanların hayatını karartacak kararlar alabilir.

Önümüzdeki günlerde bu hukuksuzluğa, yasa tanımazlığa karşı tepki veren Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi yaptırım uygulamaya kalkıştı mı da her zaman olduğu gibi yine “dış güçler, Türkiye düşmanları “diye yeri göğü inletirsiniz.

Kamuoyu yoklamalarında demokratik yollardan seçim kazanamayacağını anlayan Erdoğan, bir kaos ortamı oluşturmak ya da yeniden bir beka sorunu yaratmak için her yolu deneyeceğe benziyor.

Kendi küçük ortağı barajın altına düşerken, her türlü baskı ve engellemelere karşın oylarını artıran bir HDP gerçeğini hazmedemeyen iktidar, bunun önünü alabilmek için İmralı’dan yardım istemek zorunda kaldı.

“İmralı’ya hesap verecek” diyerek Selahattin Demirtaş üzerinden yeni bir polemik yaratmak isteyen Cumhurbaşkanı, daha düne kadar HDP için “terör örgütleriyle irtibatlarını tam olarak kesmeleri gerekir” sözünü unutmuşa benziyor.

Bu konuda samimi olan birinin Demirtaş’la Öcalan arasında fikir ayrılıkları olmasından ülke adına memnun olması gerekmez mi?

Öcalan’ı her sıkıştığında kullanabileceği bir siyasi figür haline getirmeyi başaran Erdoğan, Öcalan’a rağmen “seni başkan yaptırmayacağız” diyen Selahattin Demirtaş’tan öç almaya devam ediyor.

Burada amaç HDP’ nin demokratik siyaset yapması ya da terörle, terör örgütleriyle bağını koparması değil, halkta büyük sempati toplayan Demirtaş’ı toplum önünde itibarsızlaştırma girişimidir.

Hiçbir gerekçeye dayandırmadan yıllardır rehin tuttuğu Demirtaş’ın dik duruşu, ödün vermeyişi, üstelikte kitap yazarak, paylaşımlarda bulunarak mücadelesini sürdürmesi anlaşılan o ki, iktidarı daha çok kızdırıyor.

Aynı şekilde 52 kişilik bir dosyanın tek tutuklu sanığı Osman Kavala için beraat edip tahliye edildiği gün keyfi olarak cezaevinde bekletip yıldırım bir soruşturmayla yeniden tutuklatan zihniyet bu gerekçesiz gerekçelerin ayıbıyla ne yapacağını şaşırmış durumda.

Gezi davasını ellerine yüzlerine bulaştırdılar, Çarşı davasıyla dünyaya rezil oldular, sonra da bu iki davayı birleştirerek Osman Kavala’yı daha uzun süre içeride tutmanın gerekçesi yapmaya çalıştılar.

Ancak gerçeklerin eninde sonunda bir gün ortaya çıkma gibi eğilimleri vardır.

Ve bu gerçekler tarihe öyle kalın harflerle yazılır ki, siz değil torunlarınız bile bu ayıpla yaşamak zorunda kalırlar.

Yine tam da bu günlerde ünlü sanatçı Sezen Aksu’nun beş yıl önce çıkardığı bir şarkı üzerinden halkı kışkırtmaya çalışıyorlar.

5 yıldır bu konuda tek söz söylemeyenler niye şimdi Sezen Aksu üzerinden hilafet çağrısı yaparlar.

Diyanet İşleri Başkanlığı artık şarkı sözü yorumculuğuna mı başladı?

Ekonominin dibe vurduğu, işsizliğin çığ gibi büyüdüğü, zamların yağmur gibi geldiği, enflasyonun önünün alınamadığı, tüm bunlara karşın ülke yönetiminin liyakatsiz ellere teslim edildiği şu günlerde topluma verecek tek bir sözü, anlatacak tek bir hikayesi kalmayan iktidar müthiş bir panik ve telaş içerisinde yeniden halkı kutuplaştırmaya, muhalefeti susturmak için her yolu denemeye başladı.

Muhalif tüm sesleri susturmak için karanlık güçleri, çeteleri, suç örgütlerini devreye sokarak, en azından onlara alan açarak halkı sindirmeye, korku iklimi yaratmaya çalışıyorlar.

Bu konuda parlamento içi muhalefetin ikircimli tutumundan da cesaret alan iktidarla mücadele yine devrimcilere, sivil toplum kuruluşlarına, gerçek yurtseverlere kalıyor.

Umarım tehlikenin farkına varan muhalefet partileri tüm toplum katmanlarını da kapsayan bir demokrasi ittifakının oluşması için harekete geçerler.

Dilerim ülkemizi yeniden çağdışı yönelimlere, cemaat ve tarikatların etkisine bırakmaya meyilli bu iktidara karşı daha ilkeli ve kararlı bir muhalefeti hayata geçirirler.

16:34
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları


Bu içeriğe yapılan yorumlar (2 Yorum)


2 - Atilla ipek 19/01/2022

(1) Eziklik psikolojisine kapılmış, kanları ve renkleri itibariyle bu toprakların insanı olduğu halde zevklerini, dünya görüşlerini, zihinsel yapılarını batıcı mandaya teslim eden ve Avrupa'nın ortaçağ karanlığına saplanıp kendilerini "aydın, sanatçı ve entelektüel" diye tasvir eden, ağzına memesini verdiğinde susan, çağının çocuğu olup geçmişini, ecdadını karalayan, kendi medeniyet ve inançları ile bütünleşip geleceğini bunlar üzerinde kuramayan yani batıya yaranmak adına değerlerini ayaklar altına aldırıp onlara şirin gözükmeye çalışan entelektüel cahiller, ruhsuz sanatçılar ve karanlıkta kalan aydınlar, kalkmışlar gaflet kafasıyla Müslümanlara hükmedip yönlendirmeye çalışıyorlar. Kendilerinden olmayana hayat hakkı dâhi tanımayan, gerici ve yobaz diye diğerlerini aşağılayan,  çağdaş adı altında Hz. Adem, Hz.Havva ve pak olan Hz.Meryem'e dil uzatan ahlâk yobazları ile tabiki de aynı mihverde olamayız!. Sanki tüm hayat, dünya ile sınırlı imiş gibi sadece ekonomi, işsizlik, enflasyon naraları atan ama diğer yandan alakadar olmadığı halde Müslümanların dinine, diyanetine, tarikat, cemaat ve diğer kutsallarına da saldırmaktan haz alan ve anarşi ve de bozgunculukla gençleri zehirleyip toplumu sürükleyen bu Marksist kafayla tabiki  de aynı minhâcda yürüyemeyiz!. Ve gerçekten de hâkikatların gün ışığına çıkmak gibi bir meyilleri vardır ama o gün ışınlarına maruz kalan yalanlar kokmaya başlayıp taafün ettikleri gibi gerçekler de parlamaya başlar.


1 - Atilla ipek 19/01/2022

(2) Evet Ziya Paşa'nın dediği gibi deriz; İkbâl için ahbabı siâyet yeni çıktı Bilmez idik evvel bu dirâyet yeni çıktı Sâdıkları tahkîr ile red kâide oldu Hırsızlara ikrâm u inâyet yeni çıktı Hak söyleyen evvel dahi menfûr idi gerçi Hâinlere amma ki riâyet yeni çıktı İslâm imiş devlete pâ-bend-i terakki Evvel yoğ idi işbu rivayet yeni çıktı Milliyyeti nisyân ederek her işimizde Efkâr-ı frenge tebaiyyet yeni çıktı Eyvah bu bâzîçede bizler yine yandık Zîrâ ki ziyân ortada bilmem ne kazandık...


İlk - < Önceki [1]  Sonraki> - Son


Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook

Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2211992
Aktif: 27
Bugün: 845
Dün: 1061

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi