Dr. Caner Tazegün Tekrar Iğdır İl Sağlık Müdürü Olarak Atandı Yıllardır özverili bir şekilde Iğdır İl Sağlık Müdürü olarak memleketine hizme...           • KURTLAR BİR AİLENİN GEÇİM KAYNAĞINI YOK ETTİLER Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesinde 1 ailenin geçim kaynağı olan 18 koyuna, ge...           • IĞDIR ÜNİVERSİTESİNDE DIŞ PAYDAŞ TOPLANTISI… Iğdır Üniversitesi Kalite Kurulu Koordinatörlüğü tarafından Kalite Çalı...           • Doç. Dr. Melekşen Akın, Avrupa Birliği Cost Toplantısı’na Katıldı Iğdır Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Melekşen Akı...           • YENİDEN HOŞ GELDİN BATUHAN SÜER... Önümüzdeki sezona yaptığı transferlerle hazırlanan TFF 3. Lig temsilcimiz Alagö...           • Prof. Dr. Yazıcı: “Dezenformasyon Yasası Hukuk Devletine Aykırıdır!” Gelecek Partisi İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Serap Yazıcı, Dezenfor...           • GAZETECİ AYDIN DENİZ İYİ PARTİYE KATILDI Iğdır Gazeteciler İletişim Derneği Başkanı Aydın Deniz İYİ Parti’ye üye oldu. Iğdır&rsq...           • "Afet ve Acil Durumlarda Psikososyal Destek Farkındalık Eğitimi" Afet ve acil durumlarda psikososyal destek hizmetlerinin çerçevesini çizmek v...           • Elmagöl Köyünde Bir Kişinin Cesedi Bulundu Ağrı Dağı eteklerinde bulunan Iğdır merkeze bağlı Elmagöl köyünde bu sabah bir kişi...           • DAP: Tarımsal Üretim ve İstihdamı Artıracak Projeler Önceliğimizdir Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı DAP Bölge Kalkınma İdaresi, DAP Bölgesinin kalkın...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

En Son Haber Videoları

Sergi Aracına El Konulan Satıcı Domatesleri Sokağa Döktü

Valiyi Gören Yurttaşın İsyanı: Hırsızlık mı yapayım?

Iğdırlı çiftçiden yeni sulama yöntemi

CHP Adana Milletvekili Iğdır'ın sorunlarını anlattı

Iğdır İHD: Yusuf Çobanoğlu yalnız değildir!

Birbirleriyle dostça oynayan kedi-fare gördünüz mü?

Iğdırspor'un Play-Off'taki son dakika golleri Iğdır'da sevinç yarattı

  • KESK Iğdır Bileşenlerinden '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' mesajı

  • Iğdır HDP'den 'Savaşa Hayır' yürüyüşü

  • Aleyna Ağgül davasında dahkeme kararını verdi
Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
1415 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
3703 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
3503 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
4110 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
3392 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3899 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3866 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
3520 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

İçişleri Bakan Yardımcısı Öztürk, “Stat Talebinizi Bakana İleteceğim”

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Iğdır’da sivil toplum kuruluşları ile yemekte bir araya geldi. Iğdır Polis Evinde gerçekleşen yemekli toplantıya STK temsilcileri ile kanaat önderleri iştirak ettiler.

Yemekte ilk sözü alan Iğdır Valisi Ahmet turgay Alpman’ın kısa hoş geldiniz konuşmasından sonra kürsüye gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, “Iğdır bizim gözbebeğimiz ve kendine has renkleri olan bir yer. Bulunduğu yer itibari, insanları, kombinasyonu, karışımı ve coğrafi kimliği dolayısıyla bizim çok önem verdiğimiz bir şehir.” Diyerek sözlerine başladı.

Öztürk, konuşmasına şöyle devam etti, Türkiye'nin 30 yıldan fazladır dünyanın en vahşi ve en büyük vahşeti yaşatan örgütlerinden biriyle mücadele ettiğini ifade eden Öztürk, "Bölücü terör örgütü ülkemizin bu bölgelerinde biraz daha fazla hissedilmekle birlikte ülkenin her tarafında 30 küsur yıldan beri dehşet saçmaya çalışıyor ve terör faaliyetleri yürütüyor. İnsanlarımızı korkutuyor, yıldırıyor, dağa kaldırıyor ve tehdit ediyordu. Mezarlıklar oluşturmuştu. Şöyle bir buçuk seneyi gözümüzün önüne getirelim. O zaman neler konuşuyorduk. Bu da yetmezmiş gibi pek çok terör faaliyeti, bu ülkenin çocuklarını dağa kaçırmalar, hepimizin gözünün önünde cereyan etti. Bu mücadeleyi Türkiye Cumhuriyeti 30 yıla yakındır yürütüyor." diye konuştu.

Terörle mücadelede 2016 sonu itibarıyla büyük başarı yakalandı

En son iyi niyetle çözüm süreci diye bir girişimin başlatıldığına dikkati çeken Öztürk, çözüm sürecine bölücü terör örgütünün ihanet ettiğini belirtti.

Sürecin terör örgütü tarafından inanılmaz derecede istismar edildiğini 2015 yılında gördüklerini dile getiren Öztürk, "Ceylanpınar'da iki polisimizi sabah yataklarında uyurken şehit ettiler. O günden sonra biz şu kararı aldık ki, bunun başka yöntem ve yollarla giderilmesi ve milletimizin yüreğinin soğumasının başka yolu kalmamıştı. 24 Temmuz 2015'te yeni bir mücadele süreci başlattık. Bu süreç yaklaşık bir buçuk yıldır devam ediyor. İnanılmaz derecede, o süreç içerisinde bütün eksiğimizi gidererek çok şükür 2016 sonu itibariyle büyük başarılara imza attık." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin sadece bir terör örgütüyle mücadele etmediğini, aynı zamanda dış güçlerle de mücadele ettiğine işaret eden Öztürk, 15 Temmuz 2016'da herkesin gözleri önünde 'bir daha asla bu milletin bunları yaşamaz' denildiği olayı yaşadıklarını ve gördüklerini hatırlattı.

Türk milletinin basireti ve dirayeti, Cumhurbaşkanının, hükümetin, basının ve pek çok devletin dinamiği sayesinde bu darbe girişiminin püskürtüldüğünü anımsatan Öztürk, "Terör örgütünün tasviyesi anlamında, 2017 yılında Allah'ın izniyle biz güvenlikle ilgili meseleleri Türkiye'nin, Iğdır'ın gündeminden kaldıracağız." dedi.

Cazibe Merkezleri Programı

Öztürk, Cazibe Merkezleri Programının ülke ve bölge için önemli bir mesele olduğunu anlattı.

Programın bölgedeki işsizlik sorununa da büyük katkı sağlayacağını aktaran Öztürk, şunları kaydetti:

"İşsizliğin çözümü bakımından, hem yanıbaşımızda Azerbaycan ve İran'a çok yakın ve içli dışlı olmamız sebebiyle Iğdır'ın bu imkanı hakkıyla ve fazlasıyla kullanacağına inanıyorum. Bu sayede de işsizliğin çözümüyle birlikte terörün yataklık imkanı da ortadan bir şekilde kalkmış olacaktır. Biz size şunu taahhüt ediyoruz. Ülkede eğer güvenlik yoksa bu projelerin karşılığı olmaz. Muhakkak insanlara güvenli bir ortam sağlamamız lazım. İşte bizim de yapmaya çalıştığımız, yapacağımız ve yaptığımızda da göreceğiniz gibi biz bu güvenliği sağlayacağız. Asla bir yatırımcıya 'orada güvenlik yok, ben bu imkandan yararlanmak istemiyorum' dedirtmeyeceğiz. Bundan herkes emin olsun."

Seçim güvenliği

Geçmişte tehditler nedeniyle insanların iradelerinin şaşırtıldığını ve istediği şeyi tercih edememeye sevk edildiğini aktaran Öztürk, "İnsanların sandık öncesi, sandık sırasında ve sandık sonrasında iradelerinin çalınmamasına, korkutulmamasına, hür iradelerinin sandığa yansımasına imkan sağlayacağız. Biz insanların tercihlerinin ne olmasıyla ilgili bir tercihte bulunmuyoruz ama ülkemizin menfaati, kanaatleriniz her neyse o menfaat doğrultusunda özgür iradenizi sandığa yansıtmanızı sağlayacağız. Buralarda, bu bölgelerde özgür iradenin ne anlama geldiğini herkes biliyor. Sandık başlarında insanları korkutarak, yıldırarak, oralara hakimiyet kurma teşebbüsleri akamete uğratılacak. Bundan kesinlikle emin olmanızı istiyorum." diye konuştu.

Bakan Yardımcısından Şehir Stadı sözü..!

Iğdır Polisevindeki Konuşmasından sonra katılımcıların sorularını yanıtlayan İç İşleri Bakan yardımcısı Sebahattin Öztürk, Toplumsal İlerleme Derneği Başkanı Murat Akkuş’un “Bal Liginde ilimizi temsil eden futbol takımımız var. Ancak bir şehir stadımız yok. Bin kişilik bir halı saha formatında semt sahamız var. Maça on bin kişi geliyor. İnsanlarımız dışarıda kalıyor. İlimize on beş bin kişilik bir stat yapılmasına ön ayak olmanızı talep ediyorum” sorusuna verdiği cevapta, “Ben Iğdır’da bir şehir stadının olmadığını bilmiyordum doğrusu. Bu talebinizi Gençlik ve Spor bakanımıza ileteceğim. Notlarım arasına aldım. Talebinizi kesinlikle ileteceğim” diyerek cevapladı.  

Haber tarihi: 05 / 03 / 2017
Haber Okunma: 1781
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Milletvekili Adıyaman’dan “ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” Mesajı
Sonraki: DSP İl Başkanı Ahmet Karakuş’tan Kurban Bayramı Mesajı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook

Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 2242864
Aktif: 10
Bugün: 183
Dün: 1108

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi