72 Baro Başkanı HDP’ye Dönük Saldırıyı Kınadı HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik saldırıda Deniz Poyraz’ın katledilm...           • Dijital Karneler Ve 2021 Eğiitim-Öğreti̇m Yılı Değerlendirmesi 21 Eylül’de okulöncesi ve 1. sınıflar dışındaki kademelerde uzaktan eğitim şeklind...           • Iğdır’da Rafine Tuz Fabrikasının Temeli Atıldı Iğdırlı iş adamı Mehmet Sürkit, tarafından yaptırılacak olan Rafine tuz fabrikasının temeli I...           • YKS'ye Son Bir Hafta Beslenme Programı, Bunlara Dikkat! Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından gerçekleştirilecek ...           • Iğdır HDP: Denizlerimiz Tükenmeyecek, Poyrazımız Esmeye Devam Edecek HDP Iğdır İl Eşbaşkanı Semra Doğruyol: Denizlerimiz Tükenmeyecek, Poyrazımız Esmeye Devam Ede...           • HDP Binasına Saldıran, Deniz Poyraz'ı Katleden Onur Gencer, Tutuklandı Halkların Demokratik Partisi (HDP) İzmir İl Örgütü'ne silahlı saldırıda bulunarak D...           • Mübariz Gurbanoğlu: Benim Malıma Çöküldü, Marinayı Geri İstiyorum Sedat Peker, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ve ailesinin, Bodrum'daki lüks Yalıkavak...           • Iğdır Baro Başkanı Serkan Alakan'dan Deniz Poyraz Açıklaması 17 Haziran 2021 günü Halkların Demokratik Partisi İzmir il binasına silahlı saldırı d&uu...           • 10 Hukuk Örgütünden Açıklama: Deniz’in Katilini Tanıyoruz! HDP İzmir İl binasının basılarak parti çalışanı Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişki...           • Iğdır ve Tuzluca HDP Binalarında Poyraz İçin Nöbet Eylemi Başlatıldı HDP, İl Ve İlçe Binalarında Poyraz İçin Nöbet Eylemi Başlattı. HDP Iğdır İl Ban...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Kurdish Müzik: Govenda Kurda
3073 İzlenme, 0 Yorum

Ceylan Adı Ceylan - Azeri
3369 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
3219 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
899 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2962 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2880 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3229 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3410 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
3157 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3471 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2989 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2838 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
3158 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
3181 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2918 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Memur-Sen Şube Başkanı Çiğdem: Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun

Memur-Sen Iğdır Şube Başkanı Erkan Çiğdem Ramazan Bayrımı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Çiğdem, Mesajında:

“Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in ‘evveli rahmet, ortası mağfiret, sonu da cehennemden kurtuluş’ olarak tarif ettiği, kurtuluşa ve hidayete giden yolda büyük bir sorumluluk eşiği olan mübarek Ramazan ayı, başka bir mutluluk kaynağı olan bayramı bizlere hediye ederek veda ediyor. Kutlu bir ayın hitamında rahmet ve bereket iklimini barış, huzur, kardeşlik değerleri olarak yaşantıya dönüştürmenin sevinci demek olan bayramın birliğimizin ve dirliğimizin daim olmasına vesile olmasını temenni ediyor, İslam âleminin Ramazan Bayramını tebrik ediyoruz.

Salgın sebebiyle mesafeli olsak da, terbiye edilmiş iradeyle nefsimizin doymak bilmeyen istek ve arzularının sınırlandığı Ramazan’ın eğiten, onaran, şifa veren etkisiyle benliğimiz inşa, ruhumuz ihya oldu.

Bütün iyi niyet ve temennilerimize rağmen ne yazık ki, bütün dünyada gözlenen açlık, yoksulluk, sömürü, hak gaspına ilaveten Siyonist İsrail’in alışkanlık ve politikaya dönüştürdüğü tecavüz ve zulümleri, son haftada vicdanlarımızı tekrar kanatmış, bayram sevincimize acı ve hüzün katmıştır.

Bugün dağınık, parçalı olmanın; birlik ve beraber olamamanın perişanlığını her alanda yaşayan ümmet, bayramını bile huzur, kardeşçe bir sevgi ve dayanışma içinde kutlayamaz olmuştur. Ateş, kan, işgal ve şiddet politikalarıyla varlığını sürdüreceği hezeyanından vazgeçmeyen Siyonist İsrail, hemen her Ramazan ve bayramda yaptığı gibi, Filistinlileri evlerinden, topraklarından zorbalıkla ve alenen tahrik ve provoke ederek çıkarmaya çalışarak saldırılarına devam etmiştir. Müslümanların ilk kıblesi ve onuru, üç semavî dinin ve barış içinde birlikte yaşamanın sembolü olan Kudüs ve Mescid-i Aksa’ya, üstelik kutsal günlerde, fütursuzca, sorumsuzca saldırmış, yüzlerce insanı yaralamış, onlarcasını şehit etmiştir.

Bu zulüm ve vahşet karşısında başta BM olmak üzere, zaten duyarlılığını yitirmiş olduğu birçok kez tescil edilmiş dünyanın sessiz, seyirci kalması hatta İsrail’e arka çıkan beyanları çok manidardır. Daha da hazin olanı, doğrudan saldırıların hedef ve muhatabı olan Müslümanların devlet ve hükûmetler nezdinde etkili, caydırıcı bir tepki vermemeleridir. Sınırsız, saygısız, sorumsuz zulmetme hakkını kendinde gören İsrail’in, Müslümanların duyarsızlığından ve dağınıklığından cesaret aldığı açıktır. Sözün bittiği yerde, zulmü sonlandıracak fiilî müdahale, İslâm ülkelerinin kararlı birlik ve beraberliğinden geçmektedir.

Bayramları anlam ve ruhuna uygun sevinçle yaşamamızı sağlayacak durum, bu bilincin hayat bulmasına bağlıdır. Aksi hâlde, değerlerimiz ayaklar altına alınır, Müslümanlar sırf inançlarından ötürü aşağılık saldırılara maruz kalırken, iç rahatlığıyla hak edilmiş bir bayram sevinci yaşayamayız, yaşayamıyoruz. Gerçek ve sağlam bir birlik ve bütünlük tesis edemezsek, gerçek bayram sevinçlerini daha çok özler ve bekleriz.

Eğitim-Bir-Sen olarak, bayramın, adeta üzerine ölü toprağı serpilmiş olan ümmetin vicdanının, ruhunun, bilincinin yeniden canlanmasına, sahiplenme ve dayanışma duygu ve pratikleriyle kardeşliğin yeniden hakiki anlamını bulmasına vesile olmasını diliyoruz. Sevgi, kardeşlik, muhabbet, kucaklaşma, barışma günleri demek olan bayramın İslam âlemine ve insanlığa barış, huzur, hayır getirmesini temenni ediyor; üyelerimizin, milletimizin ve ümmetin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyoruz.”

Haber tarihi: 14 / 05 / 2021
Haber Okunma: 206
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: HDP'den Iğdır Belediyesine Kayyum Atanmasının Yıl Dönümü Açıklaması
Sonraki: Bayramın İlk Gününde Hastane Ziyaret Edildi…
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1899140
Aktif: 24
Bugün: 1345
Dün: 2542

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi