İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. Maddesi, 5018 Sayılı kamu mali yönetim ve kont...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Velilerle Çevrimiçi Görüştü 2 Martta başlayan yüz yüze eğitim nedeniyle Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü ...           • TADDEF’ten Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanına Teşekkür Belgesi Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan...           • İç İşleri Bakanlığından “Dinamik Denetim Süreci” Genelgesi Bakan Soylu'nun duyurduğu genelgenin ayrıntıları açıklandı... İçişleri Bakanlığı'nd...           • Umut Partisi Genel Başkanı: Sivil Anayasa Mı? Neden? Sivil bir Anayasa isteyen iktidar ve bağlıları 1982 Anayasasının Askeri vesayetin izlerini taşıdığ...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Okulları Ziyaret Etti Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           • Melekli Belediyesi Ve Kasabadaki Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret Iğdır Merkez İlçeye bağlı Melekli Beldesi Belediye Başkanı Eray ÇOŞAR İl Tarım ve Or...           • Milli Eğitim Müdürü: Iğdır'da Yüz Yüze Eğitim Bugün Başladı Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           • Cumhurbaşkanı Normalleşme Adımlarını Açıkladı: İşte Alınan Kararlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı son dakika açıklamasında coron...           • HDP İl Başkanlığına İade-i Ziyaret... Iğdır’a Bakış Gazetesi sahibi Akay Aktaş ve Iğdır Doğuş Gazetesi sahibi Murat Akkuş, HDP Iğd...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
529 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2525 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2569 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2833 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2989 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
2756 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2751 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
2967 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2622 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2505 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2882 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2791 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2786 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2622 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2628 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Hrant Dink Cinayeti Ne Zaman İşlendi? - Hasan ÇATAK

Hrant Dink Cinayeti Ne Zaman İşlendi?

Yazar: Hasan ÇATAK |  Tarih: 18 / 01 / 2021 |  Yazı Okunma: 161


Aslında Hrant Dink cinayeti 19 0cak 1907 yılında işlenmedi.

19 Ocak'ta "bir çocuktan katil  yaratanlar",Ogün Samast'a tetiği çektirdiler.

Bu cinayet,o zaman Başbakan,şimdi Cumhurbaşkanı olan Erdoğan'ın,"Bizim için neler yazdılar ,neler söylediler.Ne Yahudiliğimiz,ne Ermeniliğimiz,afedersiniz ne Rumluğumuz kaldı,''dediğinde işlendi,

Bu cinayet ,Meclis Başkan'ı Cemil Çiçek'in,''Ermeni'ler bizi sırtımızdan bıçakladılar,'' dediğinde işlendi.

Bu cinayet,İçişleri BakanI  İdris Naim Şahin'in Taksim'de ,Hocali katliamında hayatını kaybeden insanları anmak için düzenlenen mitingde,''Hepiniz Ermenisiniz,Hepiniz Piçsiniz'' pankartlarının altında konuşma yaparken işlendi.Bu cinayet,Veli Küçük adlı onlarca faili meçhul cinayetten sorumlu emekli subayın,duruşmaları izlemeye başlamasıyla bir kere daha işlendi.Bu cinayet,Kemal Kerinçsiz adlı kafatasçı bir milliyetçinin duruşma salonu önünde yaptığı  konuşmalarla ırkçılığı öven sözleriyle  işlendi.Bu cinayet,İstanbul Valiliği ve MİT'in Hrant Dink'i valiliğe çağırarak,''Konuşmalarınıza ve yazılarınıza dikkat edin,bunun bedelini ödersiniz,'' dediklerinde işlendi.Bu cinayet,Hrant'ın katilini yakalayan polislerin (!) katille(Ogün Samast'la),''Vatan Toprağı Kaderine Terk Edilemez'' pankartının altında birlikte sırıtarak poz verdiklerinde işlendi.Bu cinayet,Trabzon polisinin,''Bayrağı Yasin ve Ogün gibiler kaldıracak,onlar fazla ceza almayacak,''dediği zaman işlendi.

Bu cinayet Hrant'a 301.maddeden ceza veren hakim M.Nihat Ömeroğlu'nun ,''Hrant Dink'i tanımıyorum,'' demesinden sonra aynı hakimin Türkiye Cumhuriyet'nin ilk obdusmanlığına atanmasıyla işlendi.Bu cinayet, Hrant'ı yargılayan mahkeme başkanının,''Cinayetin arkasında örgüt vardı,ama bulamadık,''sözleriyle işlendi.Bu cinayet ,polis muhbiri Erhan Tuncel'in (Cinayetin plancısı) avukatının,''Erhan'ın örgütü Trabzon Emniyet Müdürlüğü'dür,” dediği zaman işlendi.Bu cinayet,Ogün Samast'ı cinayete azmettiren faşist kafalı Yasin Hayal'in babasının,''İşin içinde polis var,jandarma var, MİT var,'' dediği zaman işlendi.

Bu cinayet , Erhan Tuncel'in cinayetin işleneceğini 17 kez Emniyet Müdürü Ramazan Akyürek'e bildirmesine rağmen, Ramazan Akyürek'in İstanbul polisine bildirmemesi ve aynı Ramazan Akyürek'in önce İstanbul Emniyeti İstihbarat Daire Başkanlığı'na,daha sonra da Emniyet Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığı'na terfi ettirilirken işlendi.Bu cinayet, Hrant Dink'in kısa dönem yedek subay askerliğini yaptığı sırada, herkese yedek subay diploması verildiği halde Hrant Dink'in er olarak terhis edilmesini anlatırken söylediği,''Herkes askerliğini bitirdiği ve diploma aldığı için mutluydu.Törene gelen yakınlarıyla sarmaş dolaş olmuşlardı.Ben ise Eşim Rakel'le birlikte bir çadırın arkasına geçip 'ötekileştirildiğimiz' için birbirimize sarılarak ağlamaya başladık. Bu acı hiç geçmeyecek,'' diye konuştuğu ve ağladığı zaman onun sesini ve gözyaşlarını duyacak ve görecek insanlar olmadığı zaman işlendi.

Bu cinayet ,Hrant Dink'e ,"Bizden talebiniz nedir,örneğin toprak mı istiyorsunuz,"  sorusuna ," Evet,bu topraklarda yaşayıp öldükten sonra,altında yatacağım mezar toprağı istiyorum,'' dediğinde onun sesini duymayanlar olduğu zaman işlendi.Bu cinayet,Anadolu'da onlarca kilisenin,yüzlerce mezarlığın 'mezar kazıcıları' tarafından altın-gümüş aramak için yerle bir edilip kemikler etrafa saçıldığı anlarda işlendi.

Bu cinayet Türkiye Cumhuriyeti'nin Eski Adalet Bakanı Faşist,Irkçı Mahmut Esat Bozkurt'un,“Öz Türk olmayanların Türk vatanında bir hakkı vardır; o da Türklere hizmetçi olmaktır, köle olmaktır!” sözünü söylediği zaman işlendi.

Kimse  kendi katilini savunmasın, ''Ama Ermeniler de daha dün Sidney'de,Paris'te,Avusturya'da,Atina'da ,Amerika'da bizim diplomatlarımız öldürdü,'' diyerek katilleri savunma , kendi katilini üstün görme yarışına girmesin.

Katilin Türk'ü Ermeni'si,Alman'ı,Kürt'ü olmaz,

Katil ,katildir.Katilin kimliğine bakılmaz.

Hocalı'da Azerileri öldüren Ermeni de katildir;Şişli Meydanı'nda Hrant Dink'i öldüren Türk de katildir.  

İnsanı suçsuz olduğu halde öldürene katil denir.Susanlar da katillerin  suç ortaklarıdır.

Irkçılık insanlık suçudur.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1815653
Aktif: 15
Bugün: 68
Dün: 1503

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi