İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi 5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. Maddesi, 5018 Sayılı kamu mali yönetim ve kont...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Velilerle Çevrimiçi Görüştü 2 Martta başlayan yüz yüze eğitim nedeniyle Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü ...           • TADDEF’ten Ak Parti Kadın Kolları İl Başkanına Teşekkür Belgesi Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri federasyonu Genel Başkan yardımcısı ve Iğdır Azerbaycan...           • İç İşleri Bakanlığından “Dinamik Denetim Süreci” Genelgesi Bakan Soylu'nun duyurduğu genelgenin ayrıntıları açıklandı... İçişleri Bakanlığı'nd...           • Umut Partisi Genel Başkanı: Sivil Anayasa Mı? Neden? Sivil bir Anayasa isteyen iktidar ve bağlıları 1982 Anayasasının Askeri vesayetin izlerini taşıdığ...           • Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen Okulları Ziyaret Etti Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           • Melekli Belediyesi Ve Kasabadaki Hayvancılık İşletmelerine Ziyaret Iğdır Merkez İlçeye bağlı Melekli Beldesi Belediye Başkanı Eray ÇOŞAR İl Tarım ve Or...           • Milli Eğitim Müdürü: Iğdır'da Yüz Yüze Eğitim Bugün Başladı Iğdır il Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen, Iğdır ilinin düşük riskli ...           • Cumhurbaşkanı Normalleşme Adımlarını Açıkladı: İşte Alınan Kararlar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı son dakika açıklamasında coron...           • HDP İl Başkanlığına İade-i Ziyaret... Iğdır’a Bakış Gazetesi sahibi Akay Aktaş ve Iğdır Doğuş Gazetesi sahibi Murat Akkuş, HDP Iğd...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
529 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2525 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2569 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
2833 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
2989 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
2756 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2751 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
2966 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2621 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2505 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2881 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2791 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2786 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2622 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2628 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Kalbinizle Hayatın İçinde Olmak - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Kalbinizle Hayatın İçinde Olmak

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 07 / 01 / 2021 |  Yazı Okunma: 131


Sevgili adayı bir erkekle sohbetlediğinizde geçmişinizi anlatmaya korkarsınız değil mi? Haklı olarak korkarsınız. "Geçmişte altı sevgilim, on dört seks partnerim, kırk iki gecelik ilişkim oldu" diyemezsiniz. Çünkü erkeklerin sizi yargılayacağını düşünürsünüz. Ve sonra da bu korku ve gizlilikle ruhsal bir bağ kurmayı hayal edersiniz.

Nasıl olacak o?

Nasıl ruhsal bağ kurabileceksiniz ki?

Sizin içinizde ruh yok ki! Siz korkusunuz!

"Korku," dinde simgesel olarak "egodur-şeytandır."

Siz şeytansınız ve buna rağmen ilahi bir bağlantıdan söz ediyorsunuz!

Korkudan dolayı "benim geçmişim onu ilgilendirmez" diyorsunuz. Evet, ilgilendirmeyebilir ama ruhsal bağ kurmanız da mümkün hale gelmez, çünkü dürüst değilsiniz. Duygularınızı paylaşamıyorsunuz. O sizi kabullenmeyecek diye korkuyorsunuz. Kabullenme isteği başkasına köle olmaktır biliyor musunuz?

Kendinizi köleleştiriyorsunuz sonra da ilişki yürümeyince erkeği suçluyorsunuz. Bir kere o erkek size göre değildi ki! Korktuğunuz birini sevebilir misiniz sanıyorsunuz?

Asla sevemezsiniz çünkü ona ruhsal özgürlüğünüzü hediye ettiniz. Neden peki o erkeğe gönül verdiniz? Ya yakışıklıydı, ya parası vardı, ya da iyi bir insan sandınız. İyi de ruhsallık nerede burada? "Ruhsallık" özgür olmaktır, "ruhsallık" sevgi demektir. Belki de adam sizi sevdiği için ve siz de onu elde etmek için geçmişinizin gizli kalmasını istediniz.

Bunlar hep madde boyutunun çıkarları işte. Öyle değersiz ruhunuz varmış ki, şu madde boyutuna ruhunuzu hediye ettiniz. Sonra da "neden benim ilişkilerim yürümüyor, neden acı çekiyorum" diyorsunuz. Kendinize bu durumu layık gören sizsiniz, adamın suçu ne?

Kısacık bir yaşamınız var ve bu hayatı da sahteliklerle yaşamak istiyorsunuz. Hayatta hiç bir şeyi anormal karşılamayan, yardım almak için geldiğiniz bana bile utanç nedeniyle yalan söylüyorsunuz. İlk görüşmede güvenemiyor sadece iki ilişkiniz olduğundan bahsediyor ama ikinci görüşmede yargılamadığımı anladığınızda güvenip yirmi ilişki yaşadığınızı söylüyorsunuz.

Asıl mesele de bu işte; korkuyorsunuz.

Öylesine çok hayat öyküsü dinledim ki, beni hiçbir şeyin şaşırtamayacağını ve her şeyin olması gerektiği gibi olduğunu kabul ettiğimi bilmelisiniz. Asla kötü bir süreç yoktur yaşamda. Yaşam ne eksiğiniz varsa onu tamamlamak için harekete geçmektedir. Yaşadığınız her şey bir önceki safhaların sonucudur ve bu son derece doğaldır. Cinsellik konusunda aklınıza gelebilecek en uç noktaları dahi dinledim. Bunlar kötü bir şey değildir, o insanın yaşaması gereken şeylerdir. Korkunç bir şey vardır ki geçmişinde çeşitli negatiflikler yaşayıp yaşaması gerekenleri baskılayanlardır. Bu kişiler içlerinde sıkışan enerjiyi korku nedeniyle boşaltamayanlardır. Onların durumu çok vahimdir.

Tekrar konuya dönmem gerekecekse eğer, nasıl davranmanız gerektiği hakkında olacaktır elbet.

Eğer sevgili adayı bir erkekle sohbetinizde ruhsal bir ilişki yaşamak istiyorsanız ondan korkmayın. Her şeyi, geçmiş dahil açıkça konuşun. O kişi sizin anlattıklarınızı tuhaf karşılıyorsa, "ben bu kadınla sevgili olmam, evlenmem" diyecek ve uzaklaşacaktır. Belki de cinsellik yaşayıp uzaklaşacaktır. Bunların hiçbiri önemli değildir. Kendinizi kullanılmış görmeyin. Erkekten bir şey bekleyen kadın kullanılmış hisseder. Erkeği eline geçirmek istemeyen, beklentisi olmayan kadın sadece kendi zevki için seks yapar. Kendisi için sevişen kadın ilişki bittiğinde neden acı duysun ki? O kişi olmadıysa başkasıyla ilişki yaşayacaktır. Ta ki ruhsal uyum frekansı yakaladığı bir erkekle karşılaşana kadar.

Erkekler genel olarak cesur ve özgür kadınlardan korkarlar. Bir kadın cesurca her şeyi konuşuyorsa o erkek kaçıp gidecektir. Bırakın gitsin! O erkek sizi daha baştan yargılıyor bundan daha hayırlı bir şey olabilir mi?

Ta ki sizi gerçekten seven, olduğunuz gibi kabullenen bir erkekle karşılaşana kadar deneyimin ve hayatın içinde olun. Siz arayışta olun ve evrene-Allaha güvenin. Evrensel frekans öyle muhteşem bir sistemdir ki, siz kendinizi kabul ettiğinizde ve kalpten cesurca davrandığınızda o muhteşem aşkla karşılaşacaksınız. Yeter ki cesur olun, yeter ki hayatın içinde olun, yeter ki sisteme-bilinmeyene teslim olun.

"Kalp yolunda gidenin hediyesi istisnasız kesinlikle verilecektir." Bunu Allah (ruh) dedi.
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1815633
Aktif: 21
Bugün: 0
Dün: 1503

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi