Ocak Ayı Rahim Ağzı Kanseri Farkındalık Ayı Rahim ağzı kanseri; dünyada kadınlarda meme kanseri ve kalın bağırsak kanserinden sonra ü...           • Rektör Alma, Iğdır FM’e Konuk Oldu Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Iğdır’da radyo yayınc...           • Şiyar Arvan İle Miran Akkuş'un Sünnet Şölenleri Görülmeye Değerdi Abide/Yaşar Akkuş’un oğulları Şiyar Arvan ve Miran’ın Sünnet Düğünü...           • 20 Yanvar Şehitleri, İstad Merkezinde Anıldı 20 Yanvar(Ocak) Şehitleri, İSTAD-İstanbul Türkiye Azerbaycan Dayanışma ve Kültür De...           • Ak Parti İl Ve Merkez İlçe Başkanı Basınla Biraraya Geldiler Bir ay önce Ak Parti Iğdır il Başkanlığına Ali Kemal Ayaz ve Merkez İlçe Başkanlığına ...           • Iğdır Belediyesinin "Dengbejler Gecesi" Coşkulu Geçti Iğdır Belediyesi tarafından dün akşam düzenlen Çocuk Tiyatrosu ve 'Dengbejler Div...           • Erhan Yaycılı: 20 Ocak Olayları Rusların Gerçek Yüzüdür Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkan yardımcısı  Erhan Yaycılı, 20 ocak olaylarının 30 . yıl d...           • Kaymakam Ve Eşi Öğrencilerin Karne Sevinçlerine Ortak Oldular Iğdır’ın Karakoyunlu İlçesi İlçe Kaymakamı Lütfullah Göktaş ve eşi M...           • Iğdır Belediyesinden Asılsız İddialara Yanıt Basına ve Kamuoyuna Son günlerde özelikle sosyal medya mecralarında, belediyemiz tarafı...           • Anadolu Üniversitesi Rektöründen Başkan Akkuş’a Hediye Anadolu Üniversitesi Rektörü, Prof.Dr, Şafak Ertan Çomaklı, Iğdır Belediye e...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1518090
Aktif: 42
Bugün: 1025
Dün: 2078
Son Videolar

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
22 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
149 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
163 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
140 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
121 İzlenme, 0 Yorum

Em.Md. Yüksel Babal Unutulmaz
127 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
120 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
153 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
131 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
145 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
106 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
122 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
134 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
147 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
129 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 05 / 11 / 2019 |  Yazı Okunma: 289


İnsan her gün aşkla, heyecanla cinsellik yaşayabilir mi? Hayır yaşayamaz. Dünya ortalaması haftada üçtür zaten. Erkeklerin penisi uyanıkken de neden her gün ereksiyon oluyor peki?

Bilmiyoruz.

Peki bu ilişkisi olan erkeklere haftanın kalan diğer 4 günü değişik kadınlar versek hangisi hayır der? Korkusu yoksa hiç biri.

Kadın da derin empatisiyle erkeğine anlayış göstermiş ve hatta aşkla erkeğinde erimiş olsaydı ne olurdu dersiniz? Erkek gibi olur eril dişilin anlamı kalmazdı. Yani tanımsız olur ve gökleri yönetir hale gelirdi.

Bu konuda yani eril dişil dengesi konusunda Thomas incili/114'de İsa açıkça işaretler vermiştir, çünkü ruhun erkeği, dişisi yoktur; Simun Petrus onlara dedi : Mariam aramızdan çıksın, çünkü kadınlar hayat'a lâyık değillerdir. İsa dedi ki: "işte! onu erkek kılmak üzere cezbedeceğim, size, erkeklere benzer yaşayan bir ruh olsun diye. Zira erkekleşecek kadınların hepsi göklerin melekûtu'na girecekler."

Peki şu anki manzaramız nedir?

Erkekler sevgililerinden korktukları için sadece haftada üç gün cinsellik yaşıyorlar, cinsellik baskılanıyor, suçlu hissediliyor, korkuluyor. Kısaca ruh ve ruhtan gelen dürtüler baskılanıyor. Sonrasında ereksiyon sorunları başlıyor ve daha 100 yaşına gelmeden iktidarsızlık baş gösteriyor.

Böyle bir şey olabilir mi? Seninle birlikte doğan penis senden önce neden ölsün?

Korkular nedeniyle elbet.

Kadına gelelim.

Aşkın ömrü üç yıl. Değersizlik hissi ve güvenlik kaygısı nedeniyle ebedi bir ilişkiye kodlanıyorsunuz. Adamı da kendinizi de baskılıyorsunuz. En fazla üç yıl sonra heyecan, aşk bitiyor ama değersizlik hissi ve başka korkular nedeniyle birilerinle aşk ve cinsellik de yaşayamıyorsunuz. Neden? Çünkü ölene kadar bu kocaya kodlandınız. Ben yaparsam o da yapar beni bırakır, bırakırsa, başkasıyla yatarsa değersiz hissederim. Çocuklar ne olacak, eve kim ekmek getirecek, boşansam bile sonra ne olacak? İnsan bilinmeyene girmek istemiyor, korkuyor. İnsan alışkanlıklarından da vaz geçmek istemiyor. Oysa boşanmak zorunda değilsiniz. Dürüstçe düşünecek olursanız söylediklerim doğru. Öyleyse ya boşanacaksınız ya da duygularınızı dürüstçe kocanıza ifade edecek ve "bu benim hayatım, dilediğim gibi yaşayacağım istersen boşa" diyeceksiniz. Bilinç yükseldi ve davranışa döktünüz. Şimdi ya kocanız sizi sevgiyle kabul edecek, sonucunda onun da bilinci yükselecek ya da boşanacak ve hayatınıza bilincinize uygun aşklar çekeceksiniz.

Benim gördüğüm insanların neredeyse tamamı geri bir kültür nedeniyle zulüm görüyor. Kime yapıyorsunuz bu zulmü?

Ruha.

Ruh nedir?

Üst planda Allahtır.

Sen hayatı (ayeti) okuma, elbette cehennemi yaşayacaksın.

Mutsuzluğun tek bir nedeni varsa o da sensin…
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi