Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır’da Bin Yüz Aileye Kurban Eti Dağıttı Türkiye Diyanet Vakfı Iğdır Şubesi Iğdır İl Müftülüğünün organizesin...           • Iğdır TJA: Şengal'de Yapılan Soykırımı Ve Kadın Kırımını Lanetliyoruz IŞİD'in 2014'te Irak'ın Musul kenti yakınlarındaki Şengal bölgesine ve Ezidi yerleşim yerleri...           • Balık Göl Ziyaretçi Akınına Uğruyor... Balık Gölü, Sakin ve Serin Ortam Arayan Ziyaretçi Akınına Uğradı. Doğu Anadolu&r...           • Kurban Bayramı Mesajı... Birlik ve beraberliği, dostluğu, kardeşlik ve paylaşmayı en sıcak şekilde hissettiğimiz, yardımlaş...           • Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanından Kurban Bayramı Mesajı Bayramlar, inananların kardeşliğini, insanların paylaşma ve dayanışma duygusunu, birlik ve beraber...           • Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’in Gözaltına Alınmasını Kınıyoruz Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez'in ailesiyle yemek yediği sırada polisler tarafından ki...           • İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ’tan Kurban Bayramı Mesajı Iğdır İl Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat AKKUŞ, Kurban Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı...           • Kurban Bayramı Mesajı... Iğdır Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı  Başkanı Aydın Deniz'den Kurban Bayramı Mesajı... ...           • TEMA Vakfı Iğdır Aralık ve Merkez’de Gönüllü İlçe Sorumluları Arıyor! Iğdır’ın Aralık ve Merkez ilçelerinde, TEMA Vakfı ufuk ve hedeflerini benimsemiş, T...           • Serdar Ünsal: Asala Yeniden Hortladı Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu Iğdır Azerbaycan Evi Derneği başkanı Serdar...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1661531
Aktif: 36
Bugün: 2238
Dün: 2597
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
422 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
867 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
750 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1001 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
855 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
747 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
645 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
771 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
682 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
760 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
723 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
689 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
776 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
694 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
747 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk - Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni.

Cinsel Baskı Ve Ruhsuzluk

Yazar: Hayati KAYA Birysl.Dönşm.Eğtmni. |  Tarih: 05 / 11 / 2019 |  Yazı Okunma: 386


İnsan her gün aşkla, heyecanla cinsellik yaşayabilir mi? Hayır yaşayamaz. Dünya ortalaması haftada üçtür zaten. Erkeklerin penisi uyanıkken de neden her gün ereksiyon oluyor peki?

Bilmiyoruz.

Peki bu ilişkisi olan erkeklere haftanın kalan diğer 4 günü değişik kadınlar versek hangisi hayır der? Korkusu yoksa hiç biri.

Kadın da derin empatisiyle erkeğine anlayış göstermiş ve hatta aşkla erkeğinde erimiş olsaydı ne olurdu dersiniz? Erkek gibi olur eril dişilin anlamı kalmazdı. Yani tanımsız olur ve gökleri yönetir hale gelirdi.

Bu konuda yani eril dişil dengesi konusunda Thomas incili/114'de İsa açıkça işaretler vermiştir, çünkü ruhun erkeği, dişisi yoktur; Simun Petrus onlara dedi : Mariam aramızdan çıksın, çünkü kadınlar hayat'a lâyık değillerdir. İsa dedi ki: "işte! onu erkek kılmak üzere cezbedeceğim, size, erkeklere benzer yaşayan bir ruh olsun diye. Zira erkekleşecek kadınların hepsi göklerin melekûtu'na girecekler."

Peki şu anki manzaramız nedir?

Erkekler sevgililerinden korktukları için sadece haftada üç gün cinsellik yaşıyorlar, cinsellik baskılanıyor, suçlu hissediliyor, korkuluyor. Kısaca ruh ve ruhtan gelen dürtüler baskılanıyor. Sonrasında ereksiyon sorunları başlıyor ve daha 100 yaşına gelmeden iktidarsızlık baş gösteriyor.

Böyle bir şey olabilir mi? Seninle birlikte doğan penis senden önce neden ölsün?

Korkular nedeniyle elbet.

Kadına gelelim.

Aşkın ömrü üç yıl. Değersizlik hissi ve güvenlik kaygısı nedeniyle ebedi bir ilişkiye kodlanıyorsunuz. Adamı da kendinizi de baskılıyorsunuz. En fazla üç yıl sonra heyecan, aşk bitiyor ama değersizlik hissi ve başka korkular nedeniyle birilerinle aşk ve cinsellik de yaşayamıyorsunuz. Neden? Çünkü ölene kadar bu kocaya kodlandınız. Ben yaparsam o da yapar beni bırakır, bırakırsa, başkasıyla yatarsa değersiz hissederim. Çocuklar ne olacak, eve kim ekmek getirecek, boşansam bile sonra ne olacak? İnsan bilinmeyene girmek istemiyor, korkuyor. İnsan alışkanlıklarından da vaz geçmek istemiyor. Oysa boşanmak zorunda değilsiniz. Dürüstçe düşünecek olursanız söylediklerim doğru. Öyleyse ya boşanacaksınız ya da duygularınızı dürüstçe kocanıza ifade edecek ve "bu benim hayatım, dilediğim gibi yaşayacağım istersen boşa" diyeceksiniz. Bilinç yükseldi ve davranışa döktünüz. Şimdi ya kocanız sizi sevgiyle kabul edecek, sonucunda onun da bilinci yükselecek ya da boşanacak ve hayatınıza bilincinize uygun aşklar çekeceksiniz.

Benim gördüğüm insanların neredeyse tamamı geri bir kültür nedeniyle zulüm görüyor. Kime yapıyorsunuz bu zulmü?

Ruha.

Ruh nedir?

Üst planda Allahtır.

Sen hayatı (ayeti) okuma, elbette cehennemi yaşayacaksın.

Mutsuzluğun tek bir nedeni varsa o da sensin…
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi