“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenlendi Iğdır Üniversitesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Progra...           • İşten Çıkarılan Iğdır Belediye Personeli Hakkında Konuştu DEM Parti Iğdır milletvekili Yılmaz Hun yaptığı konuşmada: "Taşeron işçilerin sorunları ve ...           • Ağrı Dağı'nda Hayatını Kaybeden Dağcılar Anıldı Iğdır Üniversitesi, Maden, Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Doğub...           • “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi Kırsal Kalkınmada “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi. Kır...           • Iğdır CHP'ye Yeni İl Başkanı Atandı 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Tuzluca Belediye Başkanı seçilen ve sonrası...           • Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Iğdır Üniversitesi Öğretim Elemanı Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatsever...           • Mehmet Nuri Güneş'ten İBB Başkanı İmamoğlu'na Ziyaret Iğdır Belediye Eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ek...           • Atık Malzemeler Hediyelik Eşya olarak Ekonomiye Kazandırılıyor! Iğdır Üniversitesinde Atık Malzemeler Hediyelik Eşyalara Dönüştürülerek E...           • Türkiye'nin Demokratikleşme Çabaları ve Darbelerle İmtihanı Iğdır Düşünce Otağı’nda, Akademisyen-Yazar Ahmet Yaşar Akkaya, “Türkiye...           • Çarşı-Pazarın Hali Vahim: Ekonomi Daha Beter Olacak! Ekonomik krizin giderek derinleşmesinden dolayı çarşı-pazardan ihtiyaçlarını karşıla...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

Hz. Hüseyin'e Mersiye...
49 İzlenme, 0 Yorum

Bütçeyi Kandile Gönderecekler'
64 İzlenme, 0 Yorum

DBP'den Duyuru
46 İzlenme, 0 Yorum

Cantürk Alagöz'den Şok Sözler
81 İzlenme, 0 Yorum

Güneş: Provokasyon peşindeler
121 İzlenme, 0 Yorum

'Dağdan Kararları Alıyorlar''
141 İzlenme, 0 Yorum

Alagöz: Hainlere Lanet Olsun
96 İzlenme, 0 Yorum

Türkan'dan Belediyeye Kınama
70 İzlenme, 0 Yorum

Hasan Çatak'tan Anlamlı Şiir
81 İzlenme, 1 Yorum

Zehir Tacirlerine Fırsat Verme
61 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'ın Morkaraman Koyunu
76 İzlenme, 0 Yorum

Çiftçi ve hayvancının sorunu
79 İzlenme, 0 Yorum

'Biz halkımıza borçluyuz'
81 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2843338
Aktif: 17
Bugün: 2129
Dün: 2702

Haydi Kızlar Görev Başına - Ayhan ONGUN

Haydi Kızlar Görev Başına

Yazar: Ayhan ONGUN |  Tarih: 11 / 06 / 2024 |  Yazı Okunma: 158


Antalya ve ABD de yapılan 8 müsabakada 6 galibiyet 2 yenilgi alarak yoluna devam eden Filenin Sultanları şimdi de Çin’de 4 önemli müsabakaya çıkacak.

18 puanla 4.cü sırada yer alan milli takımımızın hedefi ilk 8 içerisinde yer alıp finallerde mücadele etmek.

Dünya birinciliği unvanını koruyan kızlarımızda asıl amaç olimpiyat şampiyonluğu.

Kuşkusuz son dört maçını da kazanmalarını istiyoruz ancak finallere katılmaları kesin gibi görünen Filenin Sultanlarının şimdiye kadar bizleri gururlandıran başarıları voleybolda dünya birinciliğini elde etmelerinden çok daha önemli ve anlamlı.

Önemli çünkü bütün dünyayı hayran bırakan, en sıkıntılı günlerimizde yüreğimizi serinleten bir başarı elde ettiler.

Ama öneminden daha çok anlamlı bir başarıya imza attılar.

Kimi spor branşlarında kimi zaman gözlerden kaçan, çok önemsenmeyen başarılar elde etsek de kızlarımızdaki o yüksek özgüveni, dik duruşu ne yazık ki onlarda pek göremedik.

Avrupa’nın bile giderek sağcılaştığı günümüzde ülkemizde cumhuriyet değerlerine sahip çıkanların 31 Martta elde ettiği başarıyla birlikte geleceğe ilişkin umutlarımız arttı.

Her geçen gün daha da yaşanmaz hale gelen ekonomik sıkıntılar bir yana özellikle de kadınlara yönelik baskı, şiddet ve tacizlerin arttığı, her fırsatta kadınların itibarsızlaştırılmaya çalışıldığı ülkemizde kızlarımızın sportif başarılarının ötesinde birer Atatürk genci olarak sergiledikleri onurlu tavır hepimizi gururlandırdı.

Futbol endüstrisinin toplumu uyuşturmaya yönelik girişimleri karşısında Kadın voleybolcularımızın her türlü engelleme, değersizleştirme çabalarına rağmen gösterdikleri dik duruş bence kazandıkları sportif başarılarından çok daha anlamlıdır.

Barış ve demokrasiye hasret kaldığımız Türkiye’de kızlarımızın mücadeleci kişiliklerinin yanında sevgi dolu yaklaşımları, kendi içlerindeki dayanışma ve en önemlisi Cumhuriyet değerlerine ve Atatürk ilkelerine bağlılıkları alışık olmadığımız davranış biçimleri olduğu için önemliydi.

Biz onları bu yüzden çok sevdik.

Onları tarifeli uçakla deniz aşırı ülkelerden getirtenlere, giydiklerine, saç şekillerine, cinsel tercihlerine, laik yaşam tarzlarına olmadık hakaretler yapanlara inat onların her smacı birer tokat gibi indi gericilerin yüzlerine.

Onlar, Ebrar’ın istiklal marşını okurken heyecandan titreyen dudaklarını göremezler.

Onlar Vargas’ın formasına ve bayrağa sevgi dolu bakışını, yüreğinden taşıp gelen coşkusunu fark edemezler.

Çünkü onlar kadına düşman!

Çünkü onlar kadını bir cinsel obje, alınıp satılan bir meta gibi görüyorlar.

Oysa bizim kızlarımız gelecek nesillere örnek olacak birer kahramandılar.

Aydınlık yüzleri, öpülesi elleri, azim ve kararlılıkları ve elde ettikleri üstün başarılarla onlar ülkemizin yüz akı, modern toplumun çağdaş kadınlarıydılar.

İyi yetişmiş, eğitimli, kültürlü; dünyayla ve kendileriyle barışık, bir o denli ülkelerine sevdalı bu kadınlarımıza ne yapsak azdır.

Onları küçümseyen, aşağılayan, itibarsızlaştırmaya çalışanlar, onları bağrına basan halkımızın alkışları altında ezilecek, alınacak her set, kazanılacak her maç, boyunlarına takılacak her madalyanın sonunda utanç denizinde boğulacaklar.

Dileriz son etaptan da bizleri sevindirecek, gururlandıracak sonuçlarla dönerler.

İtibardan tasarruf olmaz diyenler bakalım kızlarımıza yönelik daha ne tasarruf tedbirleri alacaklar.

Onlar ne yaparlarsa yapsınlar, gurur kaynağımız kızların başarılarını görmezden gelsinler, onları taşıyacak bir özel uçağı çok görsünler; onlar bizim gönlümüzün baş köşesinde yer almaya devam edecekler.

İnanıyorum, Akbelen’de ağaçlarına, topraklarına sahip çıkmak için direnen 80 yaşındaki Zehra nine de, cumartesi anneleri de onların başarısı için dua ediyorlardır.

Onların başarıları sonucunda ülkemizde kız çocukları voleybolu sevmeye başladılar.

Yalnızca seyretmek değil, profesyonelce voleybol sporuna yönelen on binlerce kız çocuğunun alkışları da Filenin Sultanları için olacak.

Artık bu maya tuttu.

Ülkemizdeki tüm gerici güçler, çağdışı kafalar karşı çıksalar kadınlar çok büyük mücadeleler vererek, bedeller ödeyerek elde ettikleri aydınlık yoldan yürümeye devam edeceklerdir.

Bizlere düşen de; her biri anamız, bacımız, eşimiz, çocuğumuz olan kadınların var olma, eşit yurttaşlar olarak toplumsal yaşam içerisinde yer alma mücadelesinde onlara sonuna kadar destek olmaktır.

Haydi kızlar bir kez daha görev başına!

Bu yobazlara, had bilmezlere, kadın düşmanlarına bizleri mahcup etmeyin.

Biz sizlere inandık, her koşulda yanınızda, yanı başınızda olacağız.

Öpülesi elleriniz dert görmesin.

Attığınız her servis, vurduğunuz her smaç bu gerici zihniyetin suratına bir şamar olsun. Başarı ve şans sizden yana olsun.

10:04
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi