“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenlendi Iğdır Üniversitesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Progra...           • İşten Çıkarılan Iğdır Belediye Personeli Hakkında Konuştu DEM Parti Iğdır milletvekili Yılmaz Hun yaptığı konuşmada: "Taşeron işçilerin sorunları ve ...           • Ağrı Dağı'nda Hayatını Kaybeden Dağcılar Anıldı Iğdır Üniversitesi, Maden, Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Doğub...           • “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi Kırsal Kalkınmada “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi. Kır...           • Iğdır CHP'ye Yeni İl Başkanı Atandı 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Tuzluca Belediye Başkanı seçilen ve sonrası...           • Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Iğdır Üniversitesi Öğretim Elemanı Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatsever...           • Mehmet Nuri Güneş'ten İBB Başkanı İmamoğlu'na Ziyaret Iğdır Belediye Eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ek...           • Atık Malzemeler Hediyelik Eşya olarak Ekonomiye Kazandırılıyor! Iğdır Üniversitesinde Atık Malzemeler Hediyelik Eşyalara Dönüştürülerek E...           • Türkiye'nin Demokratikleşme Çabaları ve Darbelerle İmtihanı Iğdır Düşünce Otağı’nda, Akademisyen-Yazar Ahmet Yaşar Akkaya, “Türkiye...           • Çarşı-Pazarın Hali Vahim: Ekonomi Daha Beter Olacak! Ekonomik krizin giderek derinleşmesinden dolayı çarşı-pazardan ihtiyaçlarını karşıla...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

Hz. Hüseyin'e Mersiye...
49 İzlenme, 0 Yorum

Bütçeyi Kandile Gönderecekler'
64 İzlenme, 0 Yorum

DBP'den Duyuru
46 İzlenme, 0 Yorum

Cantürk Alagöz'den Şok Sözler
81 İzlenme, 0 Yorum

Güneş: Provokasyon peşindeler
121 İzlenme, 0 Yorum

'Dağdan Kararları Alıyorlar''
141 İzlenme, 0 Yorum

Alagöz: Hainlere Lanet Olsun
96 İzlenme, 0 Yorum

Türkan'dan Belediyeye Kınama
70 İzlenme, 0 Yorum

Hasan Çatak'tan Anlamlı Şiir
81 İzlenme, 1 Yorum

Zehir Tacirlerine Fırsat Verme
61 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'ın Morkaraman Koyunu
76 İzlenme, 0 Yorum

Çiftçi ve hayvancının sorunu
79 İzlenme, 0 Yorum

'Biz halkımıza borçluyuz'
81 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2843333
Aktif: 29
Bugün: 2117
Dün: 2702

Güçlü ve Tam Bir Genel Af İçin Miting… - Fakir YILMAZ

Güçlü ve Tam Bir Genel Af İçin Miting…

Yazar: Fakir YILMAZ |  Tarih: 31 / 05 / 2024 |  Yazı Okunma: 159


CHP'nin emekliler için Ankara'da miting yaptığı saatlerde bende kuzenimi kayıp ettiğim iki stresli günün ardından belediye sınırları içinde olmasına karşın Ulaştırma Bakanlığına bağlanan Marmaray ile çıktığım yolda, uydu üzerinde yayın yapan ulusal tv Tempo TV'de canlı olarak sunduğumuz 'Gazetecilerle Gündem' adlı program yetişme telaşıyla günün yazısını yazmaya başlamıştım.

Ve nerden aklıma takıldıysa  kaldığı Pensilvanya'da ki villasında kaçırıldığı haberleri ile yeniden ajans haberleriyle  gündeme taşınan  Feto ve Fetocuların KCK’dan daha tehlikeli olduğunu belirtip, bugün hala devam eden tartışmalı konunun fitilini ateşleyen 'Orhan Atalay'ı hatırlayanız var mı?' diye sormak istedim..

Bilmem ama fetonun yaptığı söylenen darbe girişiminin etki ve tepkileri süre dursun Ayhan Bora Kaplan olayını 'eski bakanın polisi, yeni bakanın polisine operasyon yaptı' denen bir operasyon ardından 'darbe' kelimesi yeniden ülke gündeminde..

Balık hafızalı denen akıllarımız hatırlar mı bilmem ama yıllar önce başlatılan, hala devam eden operasyonlarla bir türlü yerle bir edilemeyen ve getirileceği iddialarının adeta unutulan yada unutturulan başı hala okyanus ötesinde olan feto örgütünün devlet içinde uyuyan hücrelerinin olduğu da hala konuşulup, durur..

Evet, Atalay gibi Ardahan Göleli olan Gazeteci Mehmet Barasu'nun kendisine servis edilen belge, bilgileri bir gazeteci olarak haber yaptığı için hala hapiste olduğu, benim de Ardahan'da yerel bir gazeteci olmama karşın birinci sayfasında birçok ulusal manşet, sürmanşet haberlere imza attığım ama bir anda birçokları gibi onunda fetocu diye suçlanıp, kapatılan Taraf Gazetesinde ki sür manşet haber ile bugün hala tartışılmaya devam eden fetoya işaret eden AK Parti Ardahan eski Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay bu önemli çıkışı sonrası bir çıkış daha yaparak önemli bir konuya dikkat çekmişti.

Hem de o dönem başbakan Erdoğan’ın başkanlığında kurulması beklenen yeni 'bakanlar kurulunda bakan olarak yer alma ihtimali var denip, 4 dönem adeta beleşten vekil olup, 5. Kez milletvekili olmak için yeniden aday bile edilmediğini de hatırlayarak..

Evet, o dönem hem yeni bakanlar kurulunu kurmaya hazırlanan Erdoğan’ın hem de 17/25 Aralık Yolsuzluk Operasyonu ardından gelen 15 Temmuz Darbe Girişimi ardından insanları rast gele toplayıp içeri atan hakim, savcı ve diğer yetkililerin dikkatini çeken Atalay 7 Haziran ve ilçesinin ormanlarında patlayan mermiler ardından Demirtaş'ın, 'Seni Başkan yaptırmayacağız' dediği ve Erdoğan yenildiği için yenilenen seçimler olarak siyaset tarihine geçen 1 Kasım seçimleri ardından sorgusuz, sualsiz içeri atılanlardan bahsetmeden yaptığı o açıklamasının ne kadar samimi olduğu da hala tartışılır ve ucu açık bir durum olarak benim de aklımda, hafızamda kalır..

Ama yine de hiç yoktan iyi bir çıkış denebilecek bu açıklamanın bu ülkede ki insan haklarının ne derece sıkıştığını da ortaya koymaktadır.

Çünkü bu ülkede bir zamanlar komünistler, anarşistler diye hak, hukuk arayan insanları suçlayanların bu kez kendileri aynı şekilde bir anda hem de hacı, hoca, cemaatçilikten alınıp, 'terör örgütü' olarak çuvala atılmış ve fetocu diye suçlananların yanı sıra PKK’cı, KCK’cı ve adını sayamadığımız adlarla binlerce insanın hiç bir suçlama yapılıp, iddianame hazırlanmadan hapishanelerde tutulduğunu Erdoğan’ın yeni listesinde bakan olma ihtimalini de tehlikeye atarak bu açıklamayı yapan AK Parti Ardahan eski Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’da biliyor.

Evet, sadece mağdur olanların fetocu diye suçlananlar değil, aylardır, yıllardır saçma sapan iddialarla içeri atılan siyasiler, aydınlar, gazeteciler, işlerinden edilen, mal varlıklarına el konulanların iş insanlarının mağduriyetlerinin sorgulanmadığı bir ülkede yine bir Ardahanlı ortaya çıkıp, cesaretle yaşanan olumsuzluklara dikkat çekmesi bir Ardahanlı olarak beni mutlu etmişti.

Ve bu Ardahanlının bu açıklamasının kirli havuzda beslenen basın ve medya tarafından değil, dünya basınında geniş yer bulmuş ve bir çok konu, sorun gibi kısa sürede unutulmuş olsa da bugün çekilen sancının altında yatanın hemşerim, eski vekil Atalay'ın yıllar önce işaret ettiği insan hakları, adalet, hak, hukuk ve en önemlisi güçlü, tam bir genel affın gündeme taşınması  şarttır..

Bunun için de başta emekliler için miting düzenleyen ve Erdoğan'ı ziyarette sadece tutuklu emekli generallere özel af isteyen CHP olmak üzere her kesimin bu ülkede toplumsal bir affın acil olduğu kadar ülkeyi sosyal, siyasal, kültürel olarak rahatlatacak olan çıkışlara, cesur kararlara ihtiyaç duyulduğunda unutulmamasındadır...

13:58
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi