Hun: Sağlıkta Iğdırlıyı cezalandırıyorlar sağlık seçim vaadi olamaz 📌 Randevuların aylar sonraya verilmesi 📌 Sebepsiz randevu iptali 📌 Rande...           • Defterdar Abdulkadir Büyükfırat’ın Veda Mesajı Sayın yazılı ve görsel basınımızın değerli mensupları, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yedi ...           • 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Aralık'ta Kutlandı 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Iğdır’ın Aralık (Başa...           • '19 Mayıs Atatürk ve Gençlik' Konulu Panel Düzenledi Iğdır Üniversitesinde Milli Mücadelenin 105. yılı etkinlikleri kapsamında “Milli M...           • IĞDIR'DA 19 MAYIS COŞKUSU Iğdır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. yılı Atatü...           • 65 Yaş Üstü Hasta Tutsakların Sağlık Sorunlarını Sıraladılar Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, eylemlerinin 506'ncı haftasında 65 yaş ü...           • İrem Yavuz'dan Sınav Kaygısına Karşı Etkili Stratejiler İrem YAVUZ'dan Sınav Kaygısına Karşı Etkili Stratejiler: Kaygıyla Başa Çıkmak İçin &...           • KOBANÊ DAVASI KARARLARI PROTESTO EDİLDİ Kobanê Davası'nda siyasetçilere verilen cezalar birçok kentte yapılan aç...           • Yetkililere Soruyoruz İnşaatların Şantiye Tabelası Neden Yok? Iğdır’da son dört yıldır özellikle devlet kurumlarına yapılan inşaatlarda her nede...           • 15 Barodan Kobanê Davası Açıklaması 15 baro, Kobanê Davası’nda verine hapis cezalarına ilişkin yaptıkları ortak açı...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

'Iğdır cezalandırılıyor mu?''
33 İzlenme, 0 Yorum

Kobane kararı Protesto edildi
52 İzlenme, 0 Yorum

Kadın-Erkek eşitliği soruldu
63 İzlenme, 0 Yorum

Kürt Dil Bayramı Kutlu Olsun!
65 İzlenme, 0 Yorum

Belediye böyle borç görmedi!
89 İzlenme, 0 Yorum

Asayiş ve güvenlik toplantısı
85 İzlenme, 0 Yorum

Eğitimcilerin şiddet isyanı
162 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da 1 Mayıs coşkusu
158 İzlenme, 0 Yorum

Efe Tabak 1 Mayıs konuşması
156 İzlenme, 0 Yorum

Huzurun sesi Karasu Bulakbaşı
249 İzlenme, 0 Yorum

AMEDSPOR ŞAMPİYON!
260 İzlenme, 0 Yorum

Hun: Tarla ve bahçeler susuz
179 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da 23 Nisan Halayı
198 İzlenme, 0 Yorum

Mezarlıklar ağaçlandırılıyor
206 İzlenme, 0 Yorum

Şeker pancarı ekimi başladı
237 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2793923
Aktif: 10
Bugün: 254
Dün: 1225

Yalçın Taştan istifamı eder, görevden mi alınır? - Fakir YILMAZ

Yalçın Taştan istifamı eder, görevden mi alınır?

Yazar: Fakir YILMAZ |  Tarih: 19 / 04 / 2024 |  Yazı Okunma: 342


Bir seçimin daha sona erip, bayram tatili gibi bittiği şu günlerde Ardahan merkezin yanından Göle ve Posof’u da alan Cumhuriyet Halk Partisinin Ardahan İl Başkanlığında yapılan bayramlaşma etkinliğine baktığımızda önümüzde ki günlerde bu partide İsrail ile İran arasında yaşanan gerginliğin savaşa döndüğü gibi bir manzaranın yaşanacağını şimdiden görülüyor gibi.

Bunun birinci nedeni seçimden önce olduğu gibi seçimden sonra yapılan tüm itirazların ardından ikinci kez belediye başkanlığı onaylanan başkanın İl Başkanlığında yapılan bu etkinliğe katılmaması olurken bir dönemde milletvekili olan bu isimin belediye başkanlığı gibi milletvekilliğinde de ikinci kez seçilmek için şimdiden start verdiği ve bunu bir adım daha iler götürmek için İl Başkanlığında yaşanacak değişikliğin ilk sinyalini verdiğidir.

Evet bilinen ancak seçim dolaysıyla ertelenen, ötelenen bu gerginliğin bugünden itibaren daha da gün yüzüne çıkacağını gördüğümüz CHP Ardahan’da yaşanacak olan tartışmaların ilk belirtilerinin alenen görüldüğü bayramlaşma töreninde ki karelere baktığımız da ‘kazanıldı’ denen seçimlere rağmen başta İl Başkanı Yalçın Taştan olmak üzere çoğu kimsenin hiçte mutlu olmadığı görülürken bunun diğere bir nedeni de İl, İlçe Başkanlıklarınca onaylanmamasına rağmen bağımsız seçilenlerin adeta zorla yani mecburen partiye kabul edip, rozet takılmasında da anlıyorduk.Ve bu durumun sadece CHP Ardahan İl Başkanlığında değil, İlçe Başkanlıklarında da yaşanacağının işareti olarak algılanan bu durum seçilen yenilerle eskiler arasında yaşanan gerginliği de ortaya koyar gibiydi.

Mevcut İl Başkanı ile seçilen belediye başkanının arasının ne kadar iyi olduğunu sorduğumuz da ben değil Ardahan kamuoyunun ‘hiçte iyi olmadığını’ söylediğini duyar gibi olduğumuz bir sürecin yaşandığı CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan’ın bu gerginliğe  dayanıp, dayanmayacağını da merak eden Ardahanlı CHP’liler, Taştan’ın istifa mı edecek yoksa görevden alınacak mı dedirten manzaralarla verilen bayramlaşma karelerine baktığımız da seçim boyunca Ardahan’da ola CHP’li Milletvekili Özgür Erdem İncesu'yun da seçilen başkan gibi o karede olmaması da dikkat ve düşündüren bir durum olarak bir kenara not olarak düşülüyordu.

İl gibi ilçelere seçilen Belediye Başkanlarının da eli güçlü olarak yönelecekleri CHP Ardahan İl Başkalığın da yaşanan ve yaşanacak muhtemel tartışmalarda hangi tarafta duracakları da merak edilirken CHP İl Başkanlığı gibi aynı durumun merkez ilçe başkalığında da su altında yürütülen bir çaba ve çalışma olduğunu da unutmamak gerekir.Çünkü İl Başkanlığında yaşanacak bir sarsıntının ilk etkisinin merkez ilçede yaşanacağını söylemek için siyaset bilimci olmaya gerek yok.

Ha bu arada seçim boyu ortada görünmeyen hatta mevcut başkanın yeniden seçilmemesi için ellerinden geleni yapan hatta rakip adaylara adeta antrenörlük yapanları da unutmamak gerek.

Çünkü onlarında CHP Ardahan’da yaşanacak sarsıntıyı bekledikleri ve bu sarsıntıda yaşanacak olan denge hesaplarında hangi tarafta yer alacakları da önemli.Bunun nedeni de İl ve İlçelerde yaşananları uzaktan izleyen bunların hem seçilen başkanı hem de İl başkanın çok sevdiklerini söylemediğimizden dolaydır.

Evet CHP Ardahan’da gördüklerimiz, duyduklarımız, hisettiklerimiz kısacası bunlar olurken aslı ciddi diğer bir depremin de seçimleri kayıp eden ekibin başında olan ve babası ve anasını muhtarlık için köye götüren ama Ardahan’ın yanında Göle’yi Posof’u, Köprülü’nün yanında  muhtarlığıda kayıp eden İl başkanın başında olduğu AK Parti Ardahan İl Başkanlığında beklendiği de bir gerçektir.

Çünkü Ardahan CHP İl Başkanlığında yaşanacakları bekleyen Ardahan kamuoyunun CHP’de yaşanacakların ‘aldım, atadım’ şeklinde emri vaki ile değil, demokrasinin emir ettiği demokratik bir yarışla olacağını bilirken kardeşinin bile adayına oy vermediği söylenen bir İlçe başkanı, bu seçimde  ortada olamayan kadın ekibi olan AK Parti’de yaşanacakların bir memur gibi aldım, atadım diyen genel merkezden gelen bir emir ile her an bir büyük değişimin olacağını da biliyor.

11:30
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi