“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenlendi Iğdır Üniversitesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Progra...           • İşten Çıkarılan Iğdır Belediye Personeli Hakkında Konuştu DEM Parti Iğdır milletvekili Yılmaz Hun yaptığı konuşmada: "Taşeron işçilerin sorunları ve ...           • Ağrı Dağı'nda Hayatını Kaybeden Dağcılar Anıldı Iğdır Üniversitesi, Maden, Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Doğub...           • “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi Kırsal Kalkınmada “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi. Kır...           • Iğdır CHP'ye Yeni İl Başkanı Atandı 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Tuzluca Belediye Başkanı seçilen ve sonrası...           • Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Iğdır Üniversitesi Öğretim Elemanı Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatsever...           • Mehmet Nuri Güneş'ten İBB Başkanı İmamoğlu'na Ziyaret Iğdır Belediye Eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ek...           • Atık Malzemeler Hediyelik Eşya olarak Ekonomiye Kazandırılıyor! Iğdır Üniversitesinde Atık Malzemeler Hediyelik Eşyalara Dönüştürülerek E...           • Türkiye'nin Demokratikleşme Çabaları ve Darbelerle İmtihanı Iğdır Düşünce Otağı’nda, Akademisyen-Yazar Ahmet Yaşar Akkaya, “Türkiye...           • Çarşı-Pazarın Hali Vahim: Ekonomi Daha Beter Olacak! Ekonomik krizin giderek derinleşmesinden dolayı çarşı-pazardan ihtiyaçlarını karşıla...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

Hz. Hüseyin'e Mersiye...
49 İzlenme, 0 Yorum

Bütçeyi Kandile Gönderecekler'
64 İzlenme, 0 Yorum

DBP'den Duyuru
46 İzlenme, 0 Yorum

Cantürk Alagöz'den Şok Sözler
81 İzlenme, 0 Yorum

Güneş: Provokasyon peşindeler
121 İzlenme, 0 Yorum

'Dağdan Kararları Alıyorlar''
141 İzlenme, 0 Yorum

Alagöz: Hainlere Lanet Olsun
97 İzlenme, 0 Yorum

Türkan'dan Belediyeye Kınama
70 İzlenme, 0 Yorum

Hasan Çatak'tan Anlamlı Şiir
81 İzlenme, 1 Yorum

Zehir Tacirlerine Fırsat Verme
61 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'ın Morkaraman Koyunu
76 İzlenme, 0 Yorum

Çiftçi ve hayvancının sorunu
79 İzlenme, 0 Yorum

'Biz halkımıza borçluyuz'
81 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2843360
Aktif: 31
Bugün: 83
Dün: 2130

Iğdır Üniversitesinin İş Birliği Ağı Kazakistan’a Uzandı!

Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kazakistan’da ‘3. İpekyolu Türk Üniversiteleri Tanıtım ve Öğrenci Kayıt Fuarı’nda Türkiye'de lisans eğitimi almak isteyen öğrencilere Iğdır Üniversitesini tanıttı. Rektör Alma ayrıca Kazakistan’daki 4 önemli üniversite ile Iğdır Üniversitesi arasında kapsamlı iş birliği protokolleri imzaladı.

İpekyolu Türk Üniversiteleri Tanıtım ve Öğrenci Kayıt Fuarı’nın 3’üncüsü bu yıl Kazakistan’ın Almatı şehrinde düzenleniyor. Fuarda Iğdır Üniversitesinin standı da yoğun ilgi görüyor.

Fuara katılmak için Kazakistan’da bulunan Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma da bir taraftan Iğdır Üniversitesinin eğitim-öğretim faaliyetleri üzerine bilgi verirken diğer taraftan da önemli iş birliği anlaşmalarına imza atıyor.

Fuarın ilk gününde Türkiye’nin Almatı Başkonsolosu Evren Müderrisoğlu, Kazakistan Eğitim Ataşesi Ayhan Korkmaz ve International Information Technology University Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yevgeniya Daineko ile bir araya gelen Rektör Alma, üniversiteler arası iş birliği kapsamında yapılabilecekler üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Ayrıca TÜBİTAK ve TÜBA’nın sunduğu destekler de anlatılarak ileriye yönelik planlar yapıldı.

Eğitim fuarında standımızı gezen 200’e yakın öğrencinin de kaydı alındı.

Kazakistan’daki Dört Üniversite ile Üniversitemiz Arasında İş Birliği Protokolleri

Rektör Alma ayrıca Fuarda Kazakistan’daki Caspian University, Eurasian Technological University, Almaty Management University ve Albahi Khan University ile Üniversitemiz arasında kapsamlı iş birliği protokollerine imza attı.

Fuardaki tanıtım çalışmalarına ilişkin bilgi veren Rektör Prof. Dr. Alma, “Uluslararasılaşma misyonuyla çalışmalarını aralıksız sürdürürken özellikle Türk Cumhuriyetleri’ndeki üniversiteler ile paydaşlıklar geliştirmeyi çok önemsiyoruz. Kardeş ülke Azerbaycan’da geniş bir iş birliği ağına sahibiz. Bugün de 3. İpekyolu Türk Üniversiteleri Fuarı kapsamında Üniversitemizi Kazakistan’da tanıtma fırsatı bulduk. Kardeş ülke Kazakistan’daki öğrencilerin, Üniversitemiz standına gösterdikleri ilgiden oldukça memnunuz.” dedi.

Fuarda Kazakistan’ın dört önemli eğitim kurumu ile de kapsamlı protokollere imza attıklarını belirten Rektör Alma, “Caspian University, Eurasian Technological University, Almaty Management University ve Albahi Khan University ile Memorandum of Understanding (MoU) ve Erasmus K171 kapsamında protokoller yaptık. Böylece Üniversitemizin söz konusu üniversiteler ile arasında akademik ve idari personel değişimi, lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin değişimi, ortak araştırma projelerinin yürütülmesi, ders verme, sempozyum düzenleme ve akademik iş birliğinin artırılması gibi faaliyetler yürütebilmesinin önü açtık. Bundan sonraki süreçte Kazakistan’dan pek çok bilim insanını ve öğrenciyi Üniversitemizde ağırlayacak ve önemli bilimsel çalışmalara imza atacağız.” diye konuştu. Haber: Fırat Akkuş

11:28

Haber tarihi: 15 / 06 / 2024
Haber Okunma: 178
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Belediyeyi Ziyaret Eden Bakırhan: Belediyelerimiz Halkın Evidir
Sonraki: Sıcak Havalarda Nelere Dikkat Edilmeli?
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi