“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” programı düzenlendi Iğdır Üniversitesinde “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Progra...           • İşten Çıkarılan Iğdır Belediye Personeli Hakkında Konuştu DEM Parti Iğdır milletvekili Yılmaz Hun yaptığı konuşmada: "Taşeron işçilerin sorunları ve ...           • Ağrı Dağı'nda Hayatını Kaybeden Dağcılar Anıldı Iğdır Üniversitesi, Maden, Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü (MTA) ve Doğub...           • “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi Kırsal Kalkınmada “Uzman Eller” Projesinden Yararlanan İşletmeler Kontrol Edildi. Kır...           • Iğdır CHP'ye Yeni İl Başkanı Atandı 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Tuzluca Belediye Başkanı seçilen ve sonrası...           • Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatseverlerle Buluştu Iğdır Üniversitesi Öğretim Elemanı Uğur Özen'in "Kaotik Manzara" Sergisi Sanatsever...           • Mehmet Nuri Güneş'ten İBB Başkanı İmamoğlu'na Ziyaret Iğdır Belediye Eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ek...           • Atık Malzemeler Hediyelik Eşya olarak Ekonomiye Kazandırılıyor! Iğdır Üniversitesinde Atık Malzemeler Hediyelik Eşyalara Dönüştürülerek E...           • Türkiye'nin Demokratikleşme Çabaları ve Darbelerle İmtihanı Iğdır Düşünce Otağı’nda, Akademisyen-Yazar Ahmet Yaşar Akkaya, “Türkiye...           • Çarşı-Pazarın Hali Vahim: Ekonomi Daha Beter Olacak! Ekonomik krizin giderek derinleşmesinden dolayı çarşı-pazardan ihtiyaçlarını karşıla...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

Hz. Hüseyin'e Mersiye...
49 İzlenme, 0 Yorum

Bütçeyi Kandile Gönderecekler'
64 İzlenme, 0 Yorum

DBP'den Duyuru
46 İzlenme, 0 Yorum

Cantürk Alagöz'den Şok Sözler
81 İzlenme, 0 Yorum

Güneş: Provokasyon peşindeler
121 İzlenme, 0 Yorum

'Dağdan Kararları Alıyorlar''
141 İzlenme, 0 Yorum

Alagöz: Hainlere Lanet Olsun
97 İzlenme, 0 Yorum

Türkan'dan Belediyeye Kınama
70 İzlenme, 0 Yorum

Hasan Çatak'tan Anlamlı Şiir
81 İzlenme, 1 Yorum

Zehir Tacirlerine Fırsat Verme
61 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'ın Morkaraman Koyunu
76 İzlenme, 0 Yorum

Çiftçi ve hayvancının sorunu
79 İzlenme, 0 Yorum

'Biz halkımıza borçluyuz'
81 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2843358
Aktif: 24
Bugün: 66
Dün: 2130

İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün Karne Günü Mesajı

2023-2024 Eğitim- öğretim yılını geleceğe yön verecek adımlarla hep birlikte verimli bir şekilde tamamlıyoruz. Çocuklarımız gayretlerinin neticesini bugün sevinçle alacaklar. Bu süreçte onları yalnız bırakmayan velilerimizi, öğretmenlerimizi, okul personellerimizi ve yöneticilerimizi tebrik ederim.

Sevgili öğrencilerimiz, evlatlarımız;                                                                                                                       

Eğitim hayatınızda bir yılı daha geride bıraktınız. Birçok şey öğrendiniz ve deneyimlediniz. Bu süreçte gösterdiğiniz gayret ve inanç notlarınızdan daha önemli ve kıymetlidir. Unutmayınız ki sınavlardan aldığınız notlar ve karneniz sizlerin tüm potansiyelini ortaya koyabilen durumlar değillerdir. Sadece sürecinize eşlik eden ve öğrenim eksikliklerinizi görmenizi sağlayan araçlardır. Bu süreçte kendinizi tanımaktan ve keşfetmekten vazgeçmeyin. Bu koca yolun sonundaki zaferin ışığının inşa eden sizlerin vazgeçmeyişleri olacaktır. Ülkemizin geleceği olarak sizler değerli ve biriciksiniz. Geleceğimizin pusulasını belirleyecek ve yarınlarımıza yön verecek olan sizlersiniz. Bu sebeple sonuna kadar eğlenmeyi ve dinlenmeyi hak ettiğiniz bu tatilde okumayı ve keşfetmeyi unutmayınız. Okuyun ki dünyayı saran zalimliğin sesini kitap sayfalarının ve ilmin sesi bastırabilsin!

Kıymetli Meslektaşlarım;                                                                                                                              

Eğitim- öğretim yılı boyunca göstermiş olduğunuz çaba ve özverili çalışmalar için hepinizi tebrik ederim. Belirlemiş olduğumuz hedefler doğrultusunda ilerledik ve süreci tamamladık. Şimdi ise bizleri yeni yollar beklemektedir. Tatilimizde hem dinleneceğiz hem de hazırlanacağız. Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli ile şekillenen yeni müfredat programımızla bizleri yeni amaçlar, hedefler ve çalışmalar beklemektedir. Binlerce yıllık değerlerimizi, kültürümüzü, tarihimizi ve kolektif bilinçaltımızı; bilimsel ve sanatsal çalışmalarla yeni modelle harmanlayıp aktaracak olan sizlersiniz. Ancak sizlerin çabaları ile bu yolda ilerleyebiliriz. Eğitim dünyasına farklı perspektiften bakabilmek, yeni alanlar kazandırmak, farklı yöntem ve tekniklerle başarımızı üst seviyelere taşımak sizlerin elindedir. Daima gösterdiğiniz çaba için minnettarız. En büyük meşaleyi sizler elinizde tutmaktasınız. Güçlü yarınları hep birlikte inşa edeceğiz.

Değerli Velilerimiz;                                                                                                                                        

 Bugün çocuklarımızın karne sevincini hep birlikte yaşamaktayız. Sizler de bu yolda en az onlar kadar emek verip yoruldunuz. Eğitim camiamızın en önemli paydaşı olarak sizleri de tebrik ederim. Unutmayalım ki karne sadece çocuklarımızın eğitiminin bir çıktısı değildir. Aynı zamanda velilerimizin de sürece yansımasının izidir. Hep birlikte süreci değerlendirmeli ve başarıyı da başarısızlığı da beraber paylaşmalıyız. Onlara sunduğumuz katkıların, çocuklarımızın becerilerini desteklediğini unutmayalım. Yaz tatilinde çocuklarımızın günlük rutinlerine muhakkak ki okuma eylemini eklemeliyiz. Nitelikli serbest zamanın kaybedilecek değil kazanılacak bir zaman dilimi olduğunu onlara aktarmalıyız. Çocuklarımızın ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda sanatsal ve bedensel becerilerini geliştirmelerini desteklemeliyiz.

Eğitim- öğretim yılını tamamladığımız bugünde öğrencilerimizi, meslektaşlarımızı ve velilerimizi kutluyor. Eğitim camiamıza iyi tatiller diliyorum. Haber: Fırat Akkuş

12:51

Haber tarihi: 14 / 06 / 2024
Haber Okunma: 205
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır'da 306 Okulda, 49.517 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı
Sonraki: Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına Yeni Atama Yapıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi