Iğdır Üniversitesinin İş Birliği Ağı Kazakistan’a Uzandı! Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Kazakistan’da ‘3. İpekyolu Türk Üni...           • Sıcak Havalarda Nelere Dikkat Edilmeli? Doktor Derya Büyükışık, artan hava sıcaklıkları ile açığa çıkan sağlık sor...           • Iğdır'da 306 Okulda, 49.517 Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı Vali Ercan Turan, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin ve ailelerinin, 2023-2024 eğitim &o...           • İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün'ün Karne Günü Mesajı 2023-2024 Eğitim- öğretim yılını geleceğe yön verecek adımlarla hep birlikte verimli bir...           • Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığına Yeni Atama Yapıldı Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 4 bin 298 hâkim ve savcıyı kapsayan...           • Kurban Bayramı Nedeni İle Gıda Denetimleri Yoğunlaştırıldı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol ekiplerince gıda üretim, tü...           • Vali Ercan Turan'dan Bir ilk: Altın Kalpli İnsanlara, Altın! İyiliğin paylaşıldıkça çoğalacağı, bir iyiliği duyurmanın ve anlatmanın birço...           • Ekmeğe Yapılan Zam Ulusal Basında: Iğdır'da Ekmeğe Zam Geldi Iğdır'da Ekmeğe Zam Geldi Iğdır'da ekmeğe yapılan zam ulusal basında da yer aldı. Artı Ger&ccedi...           • YKS Sonrası Öğrencilere Önemli Mesajlar Dr. Klinik Psikolog H. Fatih Dane’den YKS Sonrası Öğrencilere Önemli Mesajlar İst...           • Şiddet Faili Sinan Akay Tutuklandı Iğdır’da Sinan Akay, katletme girişiminde bulunduğu Leyla Akay'ın şikayeti üzerine g&ou...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

Bayram Tedbirleri Açıklaması
15 İzlenme, 0 Yorum

Altın Kalpli İnsanlara, Altın!
14 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Heyelân Vadisi
18 İzlenme, 0 Yorum

Mayıs ayı asayiş açıklaması
25 İzlenme, 0 Yorum

Belediye nöbeti 2 gününde
36 İzlenme, 0 Yorum

Yiyip bitirdiler haberin varmı
31 İzlenme, 0 Yorum

Hakkâri Kayyumuna Tepki
42 İzlenme, 0 Yorum

'Alagöz parasında boğulsun'
58 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da 1. Lig Sevinci
44 İzlenme, 0 Yorum

GS'nin şampiyonluğu kutlandı
61 İzlenme, 0 Yorum

Haklarımızdan Vazgeçmeyeceğiz'
73 İzlenme, 0 Yorum

'Iğdır cezalandırılıyor mu?''
115 İzlenme, 0 Yorum

Kobane kararı Protesto edildi
110 İzlenme, 0 Yorum

Kadın-Erkek eşitliği soruldu
113 İzlenme, 0 Yorum

Kürt Dil Bayramı Kutlu Olsun!
118 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2813125
Aktif: 14
Bugün: 566
Dün: 1319

IĞDIR'DA 19 MAYIS COŞKUSU

Iğdır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. yılı Atatürk futbol sahasında kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Vali Ercan Turan, Belediye Eşbaşkanı Mehmet Nuri Güneş, kurum amirleri, sporcular, il protokolü ve vatandaşların katılımıyla coşkuyla kutlandı.

Kutlama programı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Vali Ercan Turan, "Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlayarak tüm Anadolu’ya yayılan bağımsızlık mücadelemizin 105’inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu, onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kurtuluş meşalesinin yakıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi; vatanına, bağımsızlığına, milli ve manevi değerlerine yönelik tehditlere karşı canını ortaya koymaktan asla çekinmeyen kahraman ecdadımızın, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırdığı gündür.

105 yıl önce Samsun’dan yakılan bağımsızlık meşalesi, aynı inanç ve aynı azimle bugün de gençlerimizin elinde yanmaya devam etmektedir. ”dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Iğdır valisi Ercan Turan ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai Şahin  yaptı.

Şahin Konuşmasında şunları kaydetti; Sayın Valim, Protokolümüzün Değerli Üyeleri,

Saygıdeğer Iğdır Halkı ve Sevgili Gençler,

Bu gün, aziz milletimizin, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde başlattığı kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı gün olan 19 Mayıs'ın 105. yıldönümü. Bu tarih ile birlikte Aziz Milletimiz, kendi makus talihini tersine döndürmeye başlayarak, esaret altında var olunamayacağını ve kutsal vatan topraklarımızın ilelebet işgal edilemeyeceğini tüm dünyaya haykırmıştır. Büyük bir anlam ve öneme sahip olan bugünde hepinizi en içten saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

Tarihini, kültürünü bilen özüne ve geçmişine sahip çıkan ve bunu da gençlerine aktarabilen toplumlar ilelebet yaşama hakkına sahiptirler. Bu bilinçle 19 Mayıs 1919'da ilk bağımsızlık ateşini yakan Mustafa Kemal Atatürk ve ecdadımız, yapmış oldukları çalışmalar ile Kurtuluş Savaşı'nı top yekûn birlikte sürdürmüş, kazanılan bu zaferin devam etmesi ve vatanımızın kalkınması için gençlere olan güveni sebebiyle bu günü siziere armağan etmiştir.

İstikbalimizin umudu, aydınlık yarınlarımızın teminatı kıymetli gençler. Gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak sizler, her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulan sevgi, barış ve hoşgörü anlayışı içinde tüm sorunların üstesinden gelecek, birlik içinde hareket ederek, Türkiye yüzyılında geleceğin lider ülkesi Türkiye'yi daha güçlü bir hale getireceksiniz.

Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Sevgi, saygı ve hoşgörü ortamı içinde üstesinden gelinemeyecek bir sorunun bulunmadığını unutmamamız gerekir. Birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına fırsat vermemeliyiz. Ay yıldızlı bayrağımızın altında tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olan devletimiz, Cumhuriyetin temel değerlerini korumaya sonuna kadar kararlıdır.

Türkiye yüzyılında Güçlü Türkiye'nin sorumluluğunu üstlenebilecek şekilde, gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin de "Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır" sözünü rehber edinerek çok çalışıp, ilerde şahsınıza verilecek olan görevi en iyi şekilde yapacağınızdan asla şüphemiz yoktur.

Sayın Valim, Kıymetli Misafirlerimiz, Sevgili Gençler.

Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bizler; 411 personel, 150 Antrenör ve eğitmenimizle ile birlikte, bünyemizde bulunan; 5 gençlik merkezi (24.395), 4 üniversite ve yurt genç ofis, 6 spor salonu, 4 tenis kortu, 1 semt sahası, 5 sentetik saha, muhtelif yerlerde halı sahalar, 1'i yarı olimpik olmak üzere 2 adet yüzme havuzu ve 5637 yatak kapasiteli 3 yurdumuzla, sorumluluk alanımızda olan 71 aktif spor kulübü ve 7  özel spor tesisi ile gençlerimizin yanındayız. Türkiye Yüzyılında büyük ve güçlü Türkiye'yi inşa etme heyecanımızı sürekli canlı tutarken, bu yolda en önemli imkânımız olarak gördüğümüz gençlerimizi eğitimden barınmaya, spordan sanata, kültürden teknolojiye kadar her alanda destekliyor, onlara fırsatlar sunuyoruz.

(Sadece 2024 yılında - 2761 sporcu kartı - 2614 Lisans - 3139 GM faaliyet)

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, Bölgemizin öncü komutanı Kazım Karabekir Paşayı, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramınızı tebrik ediyor saygı ve sevgilerimi arz ediyorum. “şeklinde konuştu.

Program, Şiirlerin okunması, Iğdır Belediyesi Sosyal işler bölümü ve Iğdır Gençlik Spor müdürlüğünün ortaklaşa hazırladığı Türk bayraklı tişörtler giyen 200 kişilik kız ve erkek halk oyunları ekibinin gösterisi ve spor gösterileri ile devam eden program, ödül töreni ve stantların gezilmesinin ardından sona erdi. Haber: Fırat Akkuş

09:55

Haber tarihi: 20 / 05 / 2024
Haber Okunma: 305
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: '19 Mayıs Atatürk ve Gençlik' Konulu Panel Düzenledi
Sonraki: 65 Yaş Üstü Hasta Tutsakların Sağlık Sorunlarını Sıraladılar
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi