Hun: Sağlıkta Iğdırlıyı cezalandırıyorlar sağlık seçim vaadi olamaz 📌 Randevuların aylar sonraya verilmesi 📌 Sebepsiz randevu iptali 📌 Rande...           • Defterdar Abdulkadir Büyükfırat’ın Veda Mesajı Sayın yazılı ve görsel basınımızın değerli mensupları, hepinizi saygıyla selamlıyorum. Yedi ...           • 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Aralık'ta Kutlandı 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Iğdır’ın Aralık (Başa...           • '19 Mayıs Atatürk ve Gençlik' Konulu Panel Düzenledi Iğdır Üniversitesinde Milli Mücadelenin 105. yılı etkinlikleri kapsamında “Milli M...           • IĞDIR'DA 19 MAYIS COŞKUSU Iğdır'da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının 105. yılı Atatü...           • 65 Yaş Üstü Hasta Tutsakların Sağlık Sorunlarını Sıraladılar Hasta Mahpuslara Özgürlük İnisiyatifi, eylemlerinin 506'ncı haftasında 65 yaş ü...           • İrem Yavuz'dan Sınav Kaygısına Karşı Etkili Stratejiler İrem YAVUZ'dan Sınav Kaygısına Karşı Etkili Stratejiler: Kaygıyla Başa Çıkmak İçin &...           • KOBANÊ DAVASI KARARLARI PROTESTO EDİLDİ Kobanê Davası'nda siyasetçilere verilen cezalar birçok kentte yapılan aç...           • Yetkililere Soruyoruz İnşaatların Şantiye Tabelası Neden Yok? Iğdır’da son dört yıldır özellikle devlet kurumlarına yapılan inşaatlarda her nede...           • 15 Barodan Kobanê Davası Açıklaması 15 baro, Kobanê Davası’nda verine hapis cezalarına ilişkin yaptıkları ortak açı...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

'Iğdır cezalandırılıyor mu?''
33 İzlenme, 0 Yorum

Kobane kararı Protesto edildi
52 İzlenme, 0 Yorum

Kadın-Erkek eşitliği soruldu
63 İzlenme, 0 Yorum

Kürt Dil Bayramı Kutlu Olsun!
65 İzlenme, 0 Yorum

Belediye böyle borç görmedi!
89 İzlenme, 0 Yorum

Asayiş ve güvenlik toplantısı
85 İzlenme, 0 Yorum

Eğitimcilerin şiddet isyanı
162 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da 1 Mayıs coşkusu
158 İzlenme, 0 Yorum

Efe Tabak 1 Mayıs konuşması
156 İzlenme, 0 Yorum

Huzurun sesi Karasu Bulakbaşı
249 İzlenme, 0 Yorum

AMEDSPOR ŞAMPİYON!
260 İzlenme, 0 Yorum

Hun: Tarla ve bahçeler susuz
179 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da 23 Nisan Halayı
198 İzlenme, 0 Yorum

Mezarlıklar ağaçlandırılıyor
206 İzlenme, 0 Yorum

Şeker pancarı ekimi başladı
237 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2793924
Aktif: 9
Bugün: 256
Dün: 1225

YSK Tuzluca Belediye Başkanlığını Ahmet Sait Türkan'a Verdi

31 Mart yerel seçimlerin ardından itiraz konusu belediyelerden biri olan Tuzluca ilçesi Belediye Başkanlığı önceki Başkan ve Ak Parti belediye başkan adayı Ahmet Sait Sadrettin Türkan’a verildi. 

31 Mar seçimlerinde Belediye Başkanlık seçimini kazanan Cemal Kurnaz’ın YSK kararı ile başkanlığı iptal edilerek Ak Parti adayına varildi. 
 
Dün bir gurupla belediyeye gidip başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Sait Sadrettin Türkan, sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“Değerli hemşerilerim, aziz Tuzluca halkı; tüm siyasi partiler seçim sonrası İl ve İlçe seçim başkanlıklarına yüzlerce dilekçe verdiler. Çeşitli gerekçelerle reddedilenler en üst mahkeme YSK ya müracaat ettiler. Bizde partimizin talimatıyla en doğal hakkımız olan itiraz hakkımızı kullandık. En üst mahkeme olan YSK ya CHP 24, Ak Parti 18, DEM 12, MHP 9, Yeniden Refah 9, Büyük Birlik 4, Vatan 1 olmak üzere 81 itiraz olmuş. Bu 81 itirazın Iğdır dahil 79’u YSK tarafından reddedilmiş. Yasal dayanağı olan, delilleri ve ıspatı olan 3 yer kabul edilmiş. 1 AK, 2 DEM olmak üzere 3 yerde itirazlar kabul edilmiş YSK tarafından. AK Parti’nin Iğdır dahil 18 itirazından 17’si reddedilmiş, Tuzluca hariç. Günlerdir ihraçlı aday ihraçlı yasaklı olduğunu inkar etti, YSK’yı rüşvetle suçladı, Ak Parti’yi suçladı… Ben kendisinden Tuzlucalıdan ve o masum inanmış insanlardan özür dilemesini beklerdim. Oysa o inkar ettiği gibi halkı sokağa teröre teşvik etti. Oysa ki çok önemli yerleri bile reddeden YSK kanunların yasaların gereğini yaptı. Bakalım bundan sonra o masum seçmenlere ne yalan uydurulacak. Gerekli detaylı açıklamaları müsait zaman canlı yayında sizlerle paylaşacağım inşallah. HAK, HUKUK ADALET tecelli etti. Tüm aziz halkımızı saygıyla, hürmetle muhabbetle selamlıyorum.” Dedi. 
 
CHP’den Belediye Başkanı seçilen ve başkanlığı YSK tarafından düşürülen Cemal Kurnaz’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi: 

Değerli Tuzlucalılar,
 
31 Mart 2024 Pazar günü yapılan, sizlerin büyük iradesi ile şahsımın Tuzluca Belediye Başkanı seçilmem sonrası başlayan itiraz süreci dün itibariyle sonuçlanmıştır. 
İlçe seçim kurulunun oy çokluğu ve il seçim kurulunun oybirliği ile reddetmiş olduğu adaylığımıza yönelik itiraz maalesef ki YSK’nın hukuksuz kararıyla red edilmiştir. 
 
Güzel Tuzluca’mıza hakkettiği hizmeti sunmak üzere çıktığımız bu yolda ilk günden beri toplumu ayrıştırmadan, ötekileştirmeden, her kesime saygı göstererek şeffaf ve adil bir seçim ortamı oluşturmak için çaba gösterdik.
 
Bizler bu anlayışla tüm seçim sürecini yürüttük, hep başarılı olduk ve seçimi KAZANDIK.
 
Değerli Hemşehrilerim,
 
Sizlerin bana göstermiş olduğu teveccühü ve desteği asla unutmayacağım. 1 Nisan sabahından beri iradenize sahip çıkmak için vermiş olduğunuz demokrasi mücadelesi yıllarca hatırlanacaktır.
 
Halkımızın iradesinin her zaman ön planda tutulması gerekirken bu tür hukuksuz kararlar, halkımızın sandıkta verdiği kararı yok saymak anlamına gelmiş ve demokrasiye olan güvenimizi sarsmıştır.
 
YSK’nın bu şekilde kanun ve yasalara göre değil, hukuksuz kararıyla belediye başkanlığının verilmesi, demokrasiye ve hukukun üstünlüğüne olan inancımızı da zedelemiştir.
 
31 Mart 2024 tarihi bizler için her zaman haklı bir zafer olarak kalacaktır. Halkımızın 31 Mart’ta ortaya koyduğu irade ve bizim seçilmiş Belediye Başkanı olduğumuz gerçeği hiçbir zaman değişmeyecektir. Bizler halkımızın seçilmiş Belediye Başkanı olarak mücadelemizi sürdüreceğiz. 
 
Kıymetli hemşehrilerim, dostlarım, yol arkadaşlarım, geleceğimiz olan gençlerimiz, 
 
Sizler bugüne kadar yapılan tüm hukuksuz kararlara karşı sessiz kalmadınız ve adaletin sağlanması için gecenizi gündüzüne kattınız. Bana hep inandınız ve güç verdiniz. Ben sizlere layık olmak ve sizlerin seçmiş olduğu bu onurlu görevi yapmak için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım ve bundan sonra da öyle yapacağım. 
 
Sizlerin bunca destek, özveri ve güveni için minnettarım. Bu mücadeleniz karşısında saygıyla eğiliyorum. 
 
İnanın bana ben bu mücadeleden vazgeçmeyeceğim.
 
Tüm seçim sürecinde, bana inanan, destek olan ve bizimle yürüyen her bir vatandaşımıza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
 
Ne olursa olsun sağduyumuzu kaybetmemeliyiz. Her zaman olduğu gibi bugün de hukukun üstünlüğüne olan inancımızı kaybetmeden, haksızlıklarla mücadele etmeye ve demokratik haklarımızı savunmaya devam edeceğiz.
 
Yalanlarla dolu bir siyaset anlayışının karşısında durarak halkımızın iradesinin sandıkta tecelli ettiği gerçeğini unutturmadan adalet ve dürüstlükten vazgeçmeyeceğiz.
 
Kıymetli dostlar,
 
Bu onurlu yolda bana çok hakkınız geçti,
hakkınızı helal edin, benim hakkım varsa oy veren vermeyen herkese helal olsun.
 
“İNSANLAR KÖTÜLÜĞÜ ARZULARI GÜÇLÜ OLDUĞU İÇİN DEĞİL, VİCDANLARI ZAYIF OLDUĞU İÇİN YAPARLAR. “
 
Sevgi ve saygılarımla,
 
Cemal Kurnaz
Tuzluca Seçilmiş Belediye Başkanı

10:28

Haber tarihi: 16 / 04 / 2024
Haber Okunma: 595
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Rektör Alma, Üniversite Personeli İle Bayramlaştı
Sonraki: Medet Serhat'ın mezarına saldırıya ilişkin suç duyurusu yapıldı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi