Gençlerle El Ele projesinin ilk deneme testi gerçekleşti.İşte sonuçlar! İstanbul Rumeli Üniversitesi olarak Balcı Vakfı ve Sürekli Eğitim Merkezinin ortaklığınd...           • Rektör, Gençlik ve Spor İl Müdürü ile Kız Öğrenci Yurdu’nu İnceledi Rektör Alma, Gençlik ve Spor İl Müdürü Recai Şahin ile Birlikte Şehit &...           • DSİ Toprak Kanalları Temizlemeye Başladı 2024 Yılı sulama sezonunun başlamasıyla birlikte Yeşil Iğdır Sulama Birliği sorumluluk sahasında y...           • Iğdır Üniversitesinin Kalite Yönetim Sistemi Bir Kez Daha Tescillendi Kurulduğu günden bu yana kendisini sürekli yenileyerek içinde bulunduğu ça...           • 3 Ağustos 'Ezidi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü' ilan edildi Ermenistan 3 Ağustos'un Ezidi Soykırımı Kurbanlarını Anma Günü olarak ilan etti. Ezidi m...           • BKİ Proje Başvuruları ELİS Üzerinden Online Yapılacak DAP Bölge Kalkınma İdaresi hinterlandında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının resmi yazı ile...           • Rektör Alma, Üniversite Personeli İle Bayramlaştı Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Spor Bilimleri Fakülte...           • YSK Tuzluca Belediye Başkanlığını Ahmet Sait Türkan'a Verdi 31 Mart yerel seçimlerin ardından itiraz konusu belediyelerden biri olan Tuzluca ilç...           • Medet Serhat'ın mezarına saldırıya ilişkin suç duyurusu yapıldı Katledilen avukat Medet Serhat’ın mezarına yönelik saldırıyı protesto eden hukuk ö...           • Rektör Alma, Kız Öğrenci Yurdu’nda Kalan Öğrencilerle Bayramlaştı Rektör Alma, Şehit Öğretmen Aybüke Yalçın Kız Öğrenci Yurdu’nda K...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Reklam Alanı

Facebook

Son Videolar

Mezarlıklar ağaçlandırılıyor
16 İzlenme, 0 Yorum

Şeker pancarı ekimi başladı
40 İzlenme, 0 Yorum

Belediye personeline seslendi
118 İzlenme, 1 Yorum

Medet Serhat mezarına saldırı
93 İzlenme, 0 Yorum

M. Nuri Güneş makama geçti
141 İzlenme, 0 Yorum

GS/FB maçını izlemek istiyoruz
84 İzlenme, 0 Yorum

Asayiş ve Güvenlik Açıklaması
120 İzlenme, 0 Yorum

Tuzluca iradesi gasp edilemez
128 İzlenme, 0 Yorum

Validen anlamlı veda konuşması
104 İzlenme, 0 Yorum

STK'lardan Van tepkisi
185 İzlenme, 0 Yorum

Gündüz Güneş Halka Seslendi
318 İzlenme, 0 Yorum

Güneş: Böyle zulüm görülmedi
283 İzlenme, 0 Yorum

Kürt düşmanlarına İYİ cevap
236 İzlenme, 0 Yorum

Mehmet Nuri Güneş'ten Çağrı
174 İzlenme, 0 Yorum

Yıl 2024: Özgür mahallesi!
147 İzlenme, 0 Yorum
İstatistikler
Toplam: 2761220
Aktif: 21
Bugün: 1
Dün: 2733

Serhat Teknopark ile TÜBİTAK Marmara Teknokent İş Birliği Yapacak!

Iğdır Üniversitesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten Serhat Teknopark ile Türkiye'nin en önemli Ar-Ge merkezlerinden biri olan TÜBİTAK Marmara Teknokent arasında önemli bir iş birliği protokolüne imza atıldı.

Üniversite, ilimizin ve bölgemizin AR-GE ihtiyaçlarının hayata geçmesi açısından oldukça önem taşıyan Serhat Teknopark’ın gelişimi doğrultusunda önemli atılımlar yapmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Serhat Teknopark ile uluslararası alanda güçlü bir iş birliği ağına sahip ve başarılı Ar-Ge çalışmalarıyla dikkat çeken TÜBİTAK Marmara Teknokent arasında önemli bir protokole imzalandı.

Rektör Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma, Serhat Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Metin Duyar ve Mermara Teknokent Genel Müdürü Mehmet Ali Okur arasında imzalanan protokol ile üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi ve teknoloji transferi faaliyetlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Protokol kapsamında, Marmara bölgesinde yer alan Marmara Teknokent'teki firmaların veya sanayi kuruluşlarının Serhat Teknopark ile ortak projeler yürütebilmesinin önü açılıyor.

Ayrıca proje faaliyetleri, destek programlarından yararlanma hizmetleri, fikri sınai mülkiyet haklarının yönetimi ve lisanslama hizmetleri gibi konularda karşılıklı iş birliği yapılmasına olanak tanınıyor.

“Bölgesel ve Ulusal Ölçekte Üniversite-Sanayi İş Birliğini Geliştirmeyi Hedefliyoruz”

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Rektör Alma, iş birliği protokolünün üniversite-sanayi iş birliğini geliştirmeyi ve teknoloji transferi faaliyetlerini desteklemeyi amaçladığına dikkat çekti.

Rektör Alma, "Üniversite-sanayi iş birliğinin en önemli örneklerinden birini hayata geçirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Serhat Teknopark ve Marmara Teknokent arasında imzalanan bu protokol, hiç şüphesiz ülkemizin teknolojik gelişimine büyük katkılar sağlayacak. Üniversitelerimizin Ar-Ge kapasitesini sanayiyle buluşturarak, yenilikçi ve rekabetçi çözümler üretmeyi amaçlıyoruz. Bu iş birliği ile öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin Ar-Ge faaliyetlerine daha fazla destek sağlayacak, teknoloji transferini hızlandıracak ve girişimcilik ekosistemini güçlendireceğiz." dedi. Haber: Fırat Akkuş

18:45

Haber tarihi: 15 / 02 / 2024
Haber Okunma: 237
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Seçmenlerin Oy Kullanacağı Sandıklar Belli Oldu
Sonraki: Belediye Başkan Adayı Gündüz Güneş Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi