Sözer Akyıldırım’dan Bir Kitap Daha Bir Hanedanı’n Çöküşü: Pehleviler Iğdır Üniversitesi Iğdır Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Sözer Akyıl...           • Esnaf ve Sanatkârlar Odasından Basit Usul Esnafın Dikkatine Bilindiği üzere, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıkla...           • Afad-Sen'den Gazetemize “Afet Farkındalık Eğitimi” ve AFAD Çantası Afad Sen Sendikası Genel Başkan Yardımcısı ve Afad Müdürlüğünde Tekniker olara...           • Iğdırlı TIR Şoförü Saraks Sınır Kapısı’nda Darp Edildi TIR şoförü Hakkan Akkuş, İran ve Türkmenistan arasında bulunan Saraks Sınır Kapısı&...           • Serdar Ünsal'dan Camer Başkanına Anlamlı Hediyeler Serdar Ünsal “Soykırım Ve Yüreğim İrevan’da Kaldı “Romanını Camer Başk...           • Tarım Ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürü Iğdır’ı Ziyaret Etti Ziyaret ve incelemelerde bulunmak için İlimize gelen Meteoroloji Genel Müdürü...           • Iğdır Sağlık Camiasına Yeni Atamalar Yapıldı Iğdır Devlet Hastanesi ile Iğdır Ağız ve Diş Sağlığı merkezine yeni atamalar yapıldı. Devam etmek...           • '14 Nisan Şehitler Haftası' Mesajı Şehitlik, Peygamberlikten Sonra Gelen En Yüce Makamdır… Şehit ve Gazi Sendikalarına B...           • Kaynak Erişimi Sıkıntısı Yaşayan Öğrencilere Soru Kitapçığı Dağıtıldı Kaynak Erişimi Sıkıntısı Yaşayan 12.Sınıf Öğrencilerine Soru Kitapçığı Dağıtıldı... I...           • Iğdırlı İş Adamı Abdin Öztürk Koronavirüse Yenik Düştü Koronavirüse yakalanan ve bir süredir hastanede tedavi gören Kocaeli’nin sevi...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Yüksel Babal'ı Unutmaz..
2979 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Valisinden Yağmur Şiiri
752 İzlenme, 0 Yorum

Kul Yusuf Kümbeti
2726 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2741 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
3031 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
3198 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
2944 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
3196 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
2805 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
2695 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
3097 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
2976 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
2967 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
2776 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
2803 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

İl Özel İdaresi 2020 yılı Faaliyet Raporu Oy Birliğiyle Kabul Edildi

5302 Sayılı İl Özel İdaresi Kanununun 39. Maddesi, 5018 Sayılı kamu mali yönetim ve kontrol kanununun 41. maddesi ve faaliyet raporları hazırlanmasına ilişkin yönetmelik doğrultusunda hazırlanan İl Özel İdaresinin 2020 yılı faaliyet raporu; Sayın valimiz H. Engin Sarıibrahim’in katılımı ve Genel Sekreterimiz Ferhat Akkuş’un sunumuyla yapıldı.

İl Özel İdaresi Merkez Ek Binasında bulunan Meclis Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Valimizin yanı sıra İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, İl Genel Meclis Üyeleri ve İl Özel İdaresi Birim Müdürleri katıldı. 

     İl Özel İdaresinin bütçe hedefleri, stratejik plan ve iş programı kapsamında 2020 yılında gerçekleştirdiği faaliyetleri içeren rapor İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferhat Akkuş tarafından okunarak İl genel meclisine sunuldu, İl Genel meclis başkanı Yaşar Sarıtaş tarafından İl Özel İdaresi 2020 yılı faaliyet raporu, meclis üyelerinin görüşlerine sunulması akabinde yapılan oylama sonucunda oy birliği ile kabul edildi.

 Faaliyet raporunun sunumunun ardında bir açıklama yapan Genel Sekreter Ferhat Akkuş “Iğdır İl Özel İdaresi olarak bütçe imkânları doğrultusunda. İlimizde ulaşım, eğitim, turizm, kültür tarım ve alt yapı gibi birçok alanda gerekli destekleri sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Alınan kararlar doğrultusunda yapılan özverili çalışmalarda önceliğimiz köylerimizde imar, yol, su, kanalizasyon, park ve bahçe yapımına özen göstererek köylerimizin daha modern ve yaşanabilir hale getirtmesini sağlamaktır. Faaliyetlerin gerçekleşmesinde Sayın valimiz H. Engin Sarıibrahim başta olmak üzere siz değerli meclis üyelerimize, birim müdürlerimize ve raporun hazırlanmasında emeği geçen tüm personellerimize teşekkür ediyorum” dedi.

       İl Özel İdaresinin 2020 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü toplantıda; pandemi sürecinin ilimiz ve ülkemize etkilerine değinerek konuşmasına başlayan Valimiz Sayın Sarıibrahim; “Iğdır İl Özel İdaresi’ni genel olarak değerlendirdiğimizde çok büyük borcu olmayan, daha çok kendi çabası içerisinde işini görmeye çalışan, hesabını bilen bir esnaf modeli diyebiliriz. Bu anlamda İl Özel İdaremizde hizmeti geçen, bu duyarlılığı ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum.

Bizler burada bütçe ödeneklerinin kullanılmasında, merkezi idarenin kaynaklarının ilimize kazandırılması bağlamında bütün gayretimizi, çabamızı sarf edeceğiz. Gençlik ve Spor Bakanımız ilimize geldi, sağ olsunlar ilçelerimizin spor alt yapılarını, sahalarını ve gençlik merkezlerini; ilimizin, mahallelerimizin sahalarını ve gençlik merkezlerini, yüzme havuzunu bunların hepsini Gençlik ve Spor Bakanlığımızın eliyle yapacağız. Bu anlamda bunları hem belediye, hem özel idare, hem de merkezi idarenin gücünü de kullanarak daha iyi derleyip toparlayacağımızı düşünüyorum. 

Iğdır’da yatırım anlamında veya teknik altyapı anlamında yapmamız gereken bütün hizmetleri yapmak için gücümüzün son zerresine kadar çalışacağız. Bu sürecin içerisinde bizler İl Genel Meclisi’nin bize yapacağı her katkıdan memnuniyet duyarız.

      Şunu da ayrıca ifade etmek istiyorum. Bu şehirde sekiz aydır yaşayan bir hemşehriniz olarak ana eksikleri tamamlama noktasında biraz daha fazla belediyeye ve belediyenin işlerine vakit ayırmam gerektiğini, ayırdığımı da burada ifade etmek isterim. Çünkü bu şehrin otogarı yok, sebze hali yok, kanalizasyonu yok, içme suyu yok, bütün caddeler kazılıyor, bunların hepsini birlikte yeniliyoruz. Bu anlamda özel idareden de belediyede bizimle birlikte çalışan arkadaşlarla biraz daha fazla çalışmaya gayret edeceğiz. İl Genel Meclisi’nin bizlere sunacağı tasarılar noktasında da bizlere olan desteğinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Haber tarihi: 04 / 03 / 2021
Haber Okunma: 196
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Kolorektal Kanser Farkındalık Ayı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1848217
Aktif: 40
Bugün: 952
Dün: 1888

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi