İl Emniyet Müdüründen 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Öğretmenlik insanlık tarihi kadar eski, eski olduğu kadar da önemli bir meslektir. Bir t...           • Deva Partisinden Gazetemize Ziyaret: Babacan 3 Aralık'ta Iğdır'da Demokrasi Ve Atılım Partisi (Deva Partisi) Iğdır İl Başkanı Av. Yusuf Aslan ve beraberindekiler ga...           • HDP Tuzluca İlçe Kongresi Yapıldı Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Iğdır’ın Tuzluca ilçe kongresi yapıldı. ...           • Eğitim-Bir-Sen:Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın, Hayat Bulsun “Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın, Hayat Bulsun” sloganıyla; Eğitim-Bir-...           • Ak Parti Genel Merkezi Tutulmaz’ı Koordinatör Olarak Görevlendirdi Ak Parti eski Iğdır İl Başkanı ve Milletvekili adayı Ahmet Tutulmaz, Ak Parti Genel Merkezinin yen...           • HDP'nin Aralık İlçe 3. Olağan Kongresi Yapıldı Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Iğdır’ın Aralık ilçe kongresi yapıldı. ...           • Halk Eğitim Merkezi Çalışmalarını Sürdürüyor Iğdır Halk Eğitimi Merkezi salgın döneminde temizlik ve hijyen kurallarını  dikkate alar...           • Hoşbeht Seidova: Ağdam’lı Kaçkınlar Evlerine Dönmeye Hazırdır Gençlik Halk Birliğinin başkanı  Hoşbeht Seidova, Ağdam şehrinin 27 yıllık esaretinin ...           • “İnsansız Hava Araçları İçin İHA-1 Sertifikası” Projesi Tamamlandı 16 - 20 Kasım 2020 tarihleri arasında ‘FC Havacılık’ Şirketi tarafından verilen teorik...           • Hemofili Hastası K. Karakurt İyileşmek İstiyor Aslen Iğdırlı olan ve imkansızlıklar dahilinde çocuğunun tedavisi için 6 yıldır Erzu...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
1639 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1996 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1796 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1634 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
1856 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
1628 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1679 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1852 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
1603 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1832 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1856 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1776 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1619 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1676 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1640 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Kadın Müdürlüğü’nü Kapatan Kayyım Taşınmazları Tahsis Ediyor

Iğdır Belediyesi’ne atanan kayyım, Kadın ve Aile Hizmetleri ile Kültür ve Sosyal İşler müdürlüklerini kapatarak, belediye taşınmazlarını karakol veya valiliğe bağlı kurumlara tahsis etti.

İçişleri Bakanlığı tarafından Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Iğdır Belediyesi’ne atanan kayyımların, memurlardan oluşan “Belediye Meclisi Toplantıları” ile çok sayıda taşınmazı farklı kurumlara tahsis ettiği ve kimi müdürlükleri de kapattığı öğrenildi.

Kayyım Kendisini Seçti

16 Mayıs’ta belediyeye kayyım olarak atanan eski Iğdır Valisi Enver Ünlü, 17 Haziran’da Emlak ve İstimlak, Fen İşleri ile Mali Hizmetler müdürlüklerinin vekillerini yürüten isimlerle “Belediye Meclis Toplantısı” alarak, kimi kararlar aldı. Bazı imar değişikliklerinin yapıldığı toplantıda, İmar ve Bayındırlık Komisyonu, Plan ve Bütçe Komisyonu ile İnceleme ve Araştırma Komisyonu üyelik seçimi yapıldı. Toplantıya katılan 4 isim, her 3 komisyon için de kendilerini seçerek bir yıllık görev süresi kararı aldı. 

Kadın Müdürlüğü Kaldırıldı

Kayyım Ünlü’nün görev yerinin değiştirilmesinin ardından Iğdır Valiliği’ne atanan H. Engin Sarıibrahim ise, Temmuz ayında belediyenin Emlak ve İstimlak, Fen İşleri ile Mali Hizmetler müdürlüklerinin vekilliklerini yürüten isimlerle “Belediye Meclis Toplantısı” aldı. Toplantıda, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün teklifiyle Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kaldırılması kararı alındı.

Kararda, “01.10.2014 tarih ve 114 sayılı Belediye Meclis kararı ile ihdas edilen 11107-Kodlu Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün kaldırılarak, iş ve işlemlerinin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülmesine oybirliğiyle karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kültür Müdürlüğü De Kapatıldı

Kayyım Sarıibrahim başkanlığında Eylül ayında toplanan “Belediye Meclisi”, bu kez de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kaldırılmasını kararlaştırdı. Kararda, “Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün iş ve işlemlerinin Özel Kalem Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülmesine karar verildi” denildi.

2 Taşınmaz Tahsis Edildi

Aynı toplantıda, belediyeye ait Cumhuriyet Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi’nde bulunan Asrı Mezarlık yanındaki kütüphane ise protokol ile Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne tahsis edilmesine karar verildi. Yine, Söğütlü Mahallesi Mermer sokaktaki belediyeye ait Iğdır Belediyesi Spor Kompleksi de Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne protokol ile tahsis edildi.

Cami Ve Karakol İhtiyaçları Belediyeden

Belediyenin bu ay içerisinde yaptığı “Meclis Toplantısı”nda ise, kent merkezinde bulunan camilerin aylık temizliklerinin belediye imkânlarıyla karşılanmasına ve ödenek ayrılmasına “oybirliği” ile karar verildi. Baharlı Mahallesi’ndeki İl Jandarma Komutanlığı’na ait bina ve duvar gibi yapıların bulunduğu ve alanın yeniden düzenlenmesi için talep edilen inşa çalışmalarına ilişkin hazırlanacak protokol için kayyım Sarıibrahim’e yetki verildi. (MA)

Haber tarihi: 28 / 10 / 2020
Haber Okunma: 510
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurul Toplantısı Yapıldı
Sonraki: Yücel Artantaş: Bebek Katili Ermenistan Yine Sivilleri Vurdu
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1758447
Aktif: 25
Bugün: 1006
Dün: 1646

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi