İl Emniyet Müdüründen 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı Öğretmenlik insanlık tarihi kadar eski, eski olduğu kadar da önemli bir meslektir. Bir t...           • Deva Partisinden Gazetemize Ziyaret: Babacan 3 Aralık'ta Iğdır'da Demokrasi Ve Atılım Partisi (Deva Partisi) Iğdır İl Başkanı Av. Yusuf Aslan ve beraberindekiler ga...           • HDP Tuzluca İlçe Kongresi Yapıldı Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Iğdır’ın Tuzluca ilçe kongresi yapıldı. ...           • Eğitim-Bir-Sen:Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın, Hayat Bulsun “Öğretmenlik Meslek Kanunu Vaatte Kalmasın, Hayat Bulsun” sloganıyla; Eğitim-Bir-...           • Ak Parti Genel Merkezi Tutulmaz’ı Koordinatör Olarak Görevlendirdi Ak Parti eski Iğdır İl Başkanı ve Milletvekili adayı Ahmet Tutulmaz, Ak Parti Genel Merkezinin yen...           • HDP'nin Aralık İlçe 3. Olağan Kongresi Yapıldı Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Iğdır’ın Aralık ilçe kongresi yapıldı. ...           • Halk Eğitim Merkezi Çalışmalarını Sürdürüyor Iğdır Halk Eğitimi Merkezi salgın döneminde temizlik ve hijyen kurallarını  dikkate alar...           • Hoşbeht Seidova: Ağdam’lı Kaçkınlar Evlerine Dönmeye Hazırdır Gençlik Halk Birliğinin başkanı  Hoşbeht Seidova, Ağdam şehrinin 27 yıllık esaretinin ...           • “İnsansız Hava Araçları İçin İHA-1 Sertifikası” Projesi Tamamlandı 16 - 20 Kasım 2020 tarihleri arasında ‘FC Havacılık’ Şirketi tarafından verilen teorik...           • Hemofili Hastası K. Karakurt İyileşmek İstiyor Aslen Iğdırlı olan ve imkansızlıklar dahilinde çocuğunun tedavisi için 6 yıldır Erzu...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
Son Videolar

Iğdır Tanıtım Videosu
1639 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1996 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1796 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1634 İzlenme, 0 Yorum

Çözüm Sürecine Dövmeli Destek
1856 İzlenme, 0 Yorum

Navên Kurdi Bidin Zarokên Xwe
1628 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1679 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1852 İzlenme, 0 Yorum

Yüksel Babal Nice Yıllara
1603 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1832 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1856 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1776 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1619 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1676 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1640 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

İYİ Parti 3. Yılını Kutluyor, Iğdır İl Teşkilatında Kutlama Vardı...

Iğdır İYİ Parti il teşkilatı partilerinin 3. Yılını il binasında kutladılar. İYİ Parti Iğdır Merkez İlçe Başkanı Sadık Uca, Kutlamaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bildiği gibi İYİ Partimiz bugün 3.yılını kutluyor. Genel başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendinin de katılım sağlayacağı büyük kutlamamız İzmir Tandoğan Meydanı’nda olacaktır. İl Başkanımız Sayın Futa Ata’da bu büyük kutlamaya katılmak üzere İzmir’de olduğu için bugün bugün aramızda bulunmamaktadır. Bizler İl, Merkez İlçe, Kadın Kollarımız ve ilçe teşkilatlarımızla il binamızda 3. Kuruluş yıldönümümüzde bir aradayız.

Milletimizin isteği üzerine, çok badireler atlatılarak, Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener Hanım ve bir avuç cesur insanın insanüstü gayret ve çalışmaları neticesinde 3 yıl önce bu gün partimizi kurduk. Çok kısa süre içinde bütün ülkede cesurlar tarafından il ve ilçe teşkilatları oluşturularak olası bir seçime hazırlandık. İktidarın baskın seçimle partimizi seçime sokmama düşüncesini, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun planı zora soktu.

Bu güne kadar, üzerimizde oynanan birçok oyunu bozduk. Milletimizin teveccühü bizleri daha çok çalışmaya teşvik etti ve etmektedir. Çalışacağız ve Allah'ın izniyle başaracağız. Sayın Genel Başkanımızı Cumhurbaşkanı, partimizi iktidar yapacağız.

İYİ Parti; Türk milletinin ülkesi ve devleti ile bölünmez bütünlüğünü korumayı; Kurtuluş Savaşımızın eşsiz kahramanı başkomutanı, cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün ilkelerini esas almayı; Türkiye Cumhuriyeti'ni milletler topluluğunun bağımsız, egemen, şerefli ve itibarlı bir üyesi olarak etkin bir bölgesel güç ve lider ülke yapmayı; böylece bölge ve dünya barışına katkıda bulunmayı amaç edinirmiştir. Cumhuriyetimizin kurucu iradesine bağlı olarak, Anayasa'nın ilk dört maddesinde yer alan temel niteliklerin varlığını devletimizin bekasının teminatı olarak kabul eder.-etmiştir. Demokrasi, insan hakları, adalet, eşitlik, özgür düşünce, hür irade, likayat, bağımsız ve tarafsız yargı, denge ve denetim sistemleri gibi demokratik hukuk devletlerinin temel kavram ve ilkelerini benimser. Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ndeki ölçütlerin, bireysel hak ve hürriyetlerin gerçek manasıyla ve evrensel değerler kapsamında uygulanmasına çalışır.

  Egemenliğin kayıtsız şartsız Türk Milletine ait olduğu, kuvvetler ayrılığının tesis edildiği, hukukun üstünlüğü ilkesinin özümlendiği bir devlet yapılanmasını zaruri görür. Bunun için çok partili demokratik parlamenter sistemin geliştirilerek uygulanması gerektiğine inanır.

 Türk tarih ve kültürünün süzgecinden geçerek günümüze taşınmış değerler ile bu değerleri temsil eden Ahmet Yesevi, Hacı Bektaş Veli, Mevlana, ve Yunus Emreler'in anlayış ve felsefi yolumuzu aydınlatır. İfade, inanç, din ve teşebbüs hürriyetini teminatı olarak görür. Milli geliri daha hızlı büyüterek refahı artırmayı, adil paylaşım ile refahın tabana yayılmasını ve toplumsal huzuru artırmayı hedefler. İktisadi değer ve kaynaklarımız sahip çıkar ve en verimli şekilde değerlendirir.

Milli ve manevi değerlerimizi yaşatmaya, çağdaş gelişmiş ülkelerin ittifakla kabul ettiği evrensel değerlere katkı sağlamaya; ülkemizde bilim, sanat, estetik gibi milli değerleri geliştirmeye; insan yetiştirme düzenimizi nitelik ve nicelik olarak en ileri ülkelerin seviyesinin üstüne çıkarmaya; siyasetin ahlak zemininde yapılmasına, devletin temeli olan adaletin güçlendirilmesine; bu ilkelerle insanlarımızın daha huzurlu, mutlu ve özgür yaşamasını temin etmeyi hedefler. Bu hedefleri gerçekleştirmeyi yüce Tanrı'dan bize nasip etmesi dileği ile tekrar hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.”

Açıklamadan sonra 3. Yıl pastası kesilerek ikramlar yapılarak basın mensupları ile soru-cevap şeklinde bir sohbet ile kutlamaya devam edildi.

Haber tarihi: 25 / 10 / 2020
Haber Okunma: 307
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Bernamegeh Dergisi İkinci Sayısıyla Okurlarıyla Buluştu
Sonraki: Ağrı ve Iğdır'da Trafik Kazaları: 2 Ölü
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler
İstatistikler
Toplam: 1758446
Aktif: 25
Bugün: 1000
Dün: 1646

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi