81 İl Valiliğine "Koronavirüs Salgını" Konulu Ek Genelge Gönderildi İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine "Koronavirüs Salgını" konulu ek genelge gö...           • Sağlık Bakanı: Iğdır’da Koronavirüs Vaka Sayısı Yarı Yarıya Düştü Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 73 kişi daha hayatını kaybetti, bin 812 yeni hasta tesp...           • Serdar Ünsal: Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yıl Dönümü Kutlu Olsun TADDEF Genel Başkan Yardımcısı Ünsal: Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yıl Dönümü Kut...           • Iğdır’a Gelen Muharrem İnce’ye Azeri Ninenin İlgisi Sevgi Doluydu Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi’ için Iğdır’a geldi “Bin Gün...           • Prof. Dr. Ergün: Hastalıkların % 72’si Gıda Kaynaklı 820 Milyon İnsan Açlık, 1.5 Milyar İnsan Yoksulluk Sınırı Altında 16 Ekim Dünya Gıda ...           • 8’inci Yılını Kutlayan HDP Iğdır’da Halka Üyelik Çağrısı Yaptı HDP’nin 8’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikle...           • Aybike Şeyma Tezel “Uygur Türklerini Yazdı” Iğdırlı genç eğitimci İndiana üniversitesi Merkez Avrasya Çalışmaları ve Antrop...           • Gayrimenkul Danışmanlığında "Staj" Zorunlu Oldu Türkiye’nin yerli gayrimenkul yatırım danışmanlık markası Kristal Türkiye’ni...           • HDP'nin 8'inci Kuruluş Yıldönümüde Tuzluca'da Karanfil Dağıtıldı HDP Iğdır İl Örgütü yöneticileri ve partinin Iğdır Milletvekili Habip Eksik, k...           • Kulaçlar Amatör Spor Haftası İçin Atıldı Amatör Spor Haftası, sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1732065
Aktif: 32
Bugün: 442
Dün: 2141
Son Videolar

Yüksel Babal Nice Yıllara
1150 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Videosu
1329 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Zahiro İdîr'e Dibeje
1392 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Şahmeran Efsanesi
1583 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Ejder Kervansarayı
1407 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
1276 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Filmi
1157 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'dan Defile Görüntüleri
1397 İzlenme, 0 Yorum

Aşık Hizani Iğdır Eşliğinde
1257 İzlenme, 0 Yorum

Çille Neçe
1271 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Nevroz
1370 İzlenme, 0 Yorum

Dengbej Sesi Eşliğinde Iğdır
1252 İzlenme, 0 Yorum

Bî Kurdi İdîr
1248 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır kMM'den Görüntüler
1291 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1204 İzlenme, 0 Yorum
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

HDP Iğdır İl Örgütünden Ahmet Karasu’nun İstifası İle İlgili Açıklama

Iğdır HDP’den Hoşhaber Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Karasu’nın İstifası İle İlgili Açıklama…

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır İl Örgütü tarafından Sosyal medyadan HDP’den istifa ettiğini açıklayan Hoşhaber Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Karasu ilgili bugün yazılı bir basın açıklaması yapıldı.

Açıklamada şöyle denildi:   

Basına ve Kamuoyuna…

Halkların Demokratik Partisi olarak, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yönetimi partimizde bulunan belediyelerde; bir yandan demokratik, ekolojik ve kadın özgürlükçü yerel yönetimler anlayışımızı hayata geçirmek için çalışmalar yaparken, diğer yandan da AKP - MHP iktidarının yerel yönetimler anlayışımıza yönelik uygulamak istediği özel savaş yöntemlerini boşa çıkarmaya çalıştık. Seçilmişlerimizin mazbatalarını KHK gerekçesi ile gasp eden, hukuki hiçbir dayanağı olmayan dosyalarla belediye eşbaşkanlarımızı tutuklatıp, belediyelerimize kayyım atayan mevcut iktidar aklı, bunlarla yetinmeyip kayyım ve tutuklama tehdidi ile "bağımsızlaştırma" politikasını yürürlüğe koymuştur. AKP/MHP iktidarı, seçilmişlerin HDP'den istifa etmelerini, kayyım ve tutuklama tehdidinden kurtuluş yolu olarak sunmuştur.

Partimizin ilke ve esaslarına karşı yaklaşımı, ayrıca Hoşhaber halkının ilgili kurullarımıza ilettiği eleştiriler sonrası, Hoşhaber belediye eşbaşkanı Ahmet Karasu'nun bu "bağımsızlaştırma" politikasına maruz kaldığının tespitini yapıp, kendisi ile gerekli görüşmeleri gerçekleştirdik. Yaptığımız son toplantıda Ahmet Karasu: Iğdır belediyesine kayyım atandıktan sonra kimi çekinceler yaşadığını, fakat hiçbir şart ve koşulda HDP'den istifa ederek halkına ve partisine ihanet etmeyeceğini dile getirmiştir. İlerleyen tarihlerde tekrardan bir araya gelme noktasında fikir birliğine de varılmıştır. Fakat Ahmet Karasu, çocuğunun hastalığını kalkan olarak kullanıp, görüşmeyi sürekli ertelemiştir. Son olarak Ahmet Karasu, sosyal medya hesabından, partimizden istifa ettiğini açıklayan bir paylaşımda bulunmuştur.

Ahmet Karasu tehdit ve korku siyasetine karşı irade gösterememiş, toplumcu belediyecilik pratiğini bu süreç içerisinde hayata geçirememiştir. Kendi bireysel çıkar ve menfaaterini halkın kendisine verdiği sorumluluğun önüne geçirmiştir. Bu zayıf ve işbirlikçi tavrı ile Hoşhaber halkına ihanet etmiştir. Kendisinin bugünden itibaren Hoşhaber halkına hizmet sunamayacağını iyi biliyoruz. Halkımız da bunu biliyor. Hoşhaber halkı kendisinden sadece tek bir şey beklemektedir. O da iradelerini savunma cesareti gösteremediği için belediye başkanlığı makamından istifa etmesidir.

27.09.2020

HDP Iğdır İl Örgütü

Haber tarihi: 27 / 09 / 2020
Haber Okunma: 1220
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdır’dan Ermenistan'ın Azerbaycan'a Saldırısına Kınama
Sonraki: Halk Eğitim Merkezi Kursları Başlıyor
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi