TEŞEKKÜR MESAJI Elim bir kaza sonucu günlerdir tedavi gören Oğlum Gökhan Karakuş’un tedavi s&...           • Saadet Partisi Milletvekili Cihangir İslam'ın 15 Temmuz Mesajı Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Cihangir İslam'ın 15 Temmuz 2019 Özel Birleşimi Konuşmas...           • Yazın Cilt Sağlığınız İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin! Yağlı ya da kuruyan cilt, kırışıklıklar veya akne problemleri aslında cilt sağlığın zayıfladığını ...           • TUAM’da Caner Balığı Yetiştiriciliği İçin Ön Çalışmalara Başlandı Iğdır Üniversitesine bağlı Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (TUAM) bölge...           • Iğdır Patatesi Hasadı Başladı Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün demonstrasyon çalışmaları kap...           • Iğdır Çevre Ve Şehircilik İl Müdürlüğü On Noktaya Ölçüm Cihazı Koydu Çevre Ve Şehircilik Iğdır İl müdürlüğü tarafından hazırlanan”Iğdı...           • Güneşin Zararlı Etkisinden Dekoltenizi Koruyun Boyun ve Dekolte Bölgeniz Yaşınızı Ele Vermesin! Boyun ve dekoltemiz güneşte en kolay k...           • Belediye 5 Yıllık Stratejik Plan İçin İlk Mahalle Toplantısını Yaptı 5 Yıllık Stratejik Plan Çalışmaları Kapsamında Gerçekleştirilecek Mahalle Toplantıla...           • Dengir Mir Mehmet Fırat Ebediyete İntikal Etti HDP eski Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Karşıyaka Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğur...           • Çocuk Evlendirmelerin En Fazla Yaşandığı İl Ağrı...   Iğdır’daki toplam evliliklerin yüzde 33,85’i (1885 kadın).  Sosyo...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1268103
Aktif: 29
Bugün: 633
Dün: 2671
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2083 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3293 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2677 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3343 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2312 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3877 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1663 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3001 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1276 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1784 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1841 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1305 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3371 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2897 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2143 İzlenme, 0 Yorum

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında kendilerini geliştirmek isteyen bireyleri yetiştirmek amacıyla Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın makamında gerçekleştirilen törene ISEM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Turhan Moç, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş katıldı.

‘Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli’

Eğitimin bir değişim ve dönüşüm süreci olduğunu dile getiren Rektör Alma, “Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla üniversite olarak temel amacımız eğitim ve öğretim alanında hem nitelik hem de nicelik açısından bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü’nün üniversitemize, ilimize ve bölgemize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

‘Ufku açık bireyler yetiştireceğiz’

İmzalanan işbirliği protokolü ile ortaklaşa verilecek olan eğitimlerinin temel amacının, insanı psikolojik sosyolojik, bilişsel, duyuşsal, üstbilişsel yönlerden daha yetkin hale getirmek olduğuna vurgu yapan, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş “Öğrenmeyle barışık, öğrendiklerini birer beceri olarak yaşama aktarabilen, ufku açık bireyler yetiştireceğiz” diye konuştu.

Ulaş, “Bu düşünceden hareketle her yaştan ve her kesimden bireyler ve kurumlara drama, zekâ oyunları, Singapur Matematiği, Mental Aritmetik, Vedic Matematik, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma, Müzikart, Robotik Kodlama, Arduino, Scratch, Oyun Terapisi ve Montessori, değer eğitimi, takım çalışması, beden dili, etkili iletişim, hafıza teknikleri, inovasyon, ikna süreçleri, zaman yönetimi, duygu yönetimi, liderlik, protokol kuralları, performans yönetimi eğitimlerini Iğdır Üniversitesi ISEM ile ortaklaşa sunacağız” şeklinde konuştu.

Ulaş, dernek olarak kendilerini makamında kabul eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ISEM Müdürlüğüne teşekkür ederek yapılan işbirliğinden dolayı memnun olduklarını da ifade etti.

Haber tarihi: 25 / 06 / 2019
Haber Okunma: 150
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Meteorolojik Uyarı: Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üstünde!
Sonraki: Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Trafik Eğitimi Verildi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi