Serdar Ünsal: Azerbaycan'ın Bağımsızlık Yıl Dönümü Kutlu Olsun TADDEF (Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu) Genel başkan yardımcısı ve Iğdır A...           • Iğdır Belediyesinden Müjdeli Kararlar... Iğdır Belediye Meclisinin Aldığı Karar İle Engelli Vatandaşlara Ücretsiz Ulaşım Ve % 50 Su İn...           • Rektör Alma Van YYܒde Kalite Güvence Sistemi Toplantısı’na Katıldı Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde, 7 ayrı üniversitenin katılımıyla "Kalit...           • SP Milletvekili İslam:Ak Parti Kuran Okuyorsa Bir Sıkıntı Vardır Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazır Cihangir İslam'ın Suriye Operasyonu ile ilgili TBMM Gen...           • 3. Iğdır Bal Tanıtım Günleri Başladı Iğdır İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünce önceki yıl başlatılan “Bal Tan...           • Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Başkan Akkuş'a Anlamlı Ziyaret Atatürk Mahallesi Sakinleri, Iğdır Atatürk Mahallesi Sosyal Kültür ve Yardımla...           • İl Tarım Müdürü Yolcu: Dünya Kadın Çiftçiler Günü Kutlu Olsun İl Tarım Ve Orman Müdürü Özkan Yolcu Kadın Çiftçileri Ziyaret Ed...           • Mucizelerle Dolu Propolis Propolis kanserle mücadelen, soğuk algınlığına kadar birçok hastalığa şifa sağlamaktad...           • Amatör Sporların Ülke Sporuna Katkıları Konulu Konferans Düzenlendi Iğdır Üniversitesi Karaağaç Kampüsü 15 Temmuz Şehitleri Konferans Salonu&rsq...           • Iğdır Üniversitesinde Türk Kızılay Butik Evi Açıldı Iğdır Üniversitesi ile Türk Kızılay Iğdır Şubesi arasında imzalanan Kızılay Butik İşbirl...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1391323
Aktif: 34
Bugün: 955
Dün: 3198
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2378 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3638 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2991 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3606 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2490 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
4279 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1939 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
3428 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1557 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1988 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
2129 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1574 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3647 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
3240 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2392 İzlenme, 0 Yorum

Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. İmzalanan protokol kapsamında her yaştan bireyler psikolojik, sosyolojik, bilişsel ve üstbilişsel yönden yetkin hale getirilecek.

Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (ISEM) ve Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği arasında kendilerini geliştirmek isteyen bireyleri yetiştirmek amacıyla Eğitim İşbirliği Protokolü imzalandı. Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma’nın makamında gerçekleştirilen törene ISEM Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Turhan Moç, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş katıldı.

‘Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli’

Eğitimin bir değişim ve dönüşüm süreci olduğunu dile getiren Rektör Alma, “Sürekli eğitimin kalite standartları açısından son derece gerekli olduğunu düşünüyoruz. Bu amaçla üniversite olarak temel amacımız eğitim ve öğretim alanında hem nitelik hem de nicelik açısından bireyler yetiştirmektir. Bu amaçla yapılan Eğitim İşbirliği Protokolü’nün üniversitemize, ilimize ve bölgemize katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

‘Ufku açık bireyler yetiştireceğiz’

İmzalanan işbirliği protokolü ile ortaklaşa verilecek olan eğitimlerinin temel amacının, insanı psikolojik sosyolojik, bilişsel, duyuşsal, üstbilişsel yönlerden daha yetkin hale getirmek olduğuna vurgu yapan, Yaşam Boyu Eğitimi Destekleme Derneği Başkanı Prof. Dr. Abdulhak Halim Ulaş “Öğrenmeyle barışık, öğrendiklerini birer beceri olarak yaşama aktarabilen, ufku açık bireyler yetiştireceğiz” diye konuştu.

Ulaş, “Bu düşünceden hareketle her yaştan ve her kesimden bireyler ve kurumlara drama, zekâ oyunları, Singapur Matematiği, Mental Aritmetik, Vedic Matematik, Zihin Haritaları, Hızlı Okuma, Müzikart, Robotik Kodlama, Arduino, Scratch, Oyun Terapisi ve Montessori, değer eğitimi, takım çalışması, beden dili, etkili iletişim, hafıza teknikleri, inovasyon, ikna süreçleri, zaman yönetimi, duygu yönetimi, liderlik, protokol kuralları, performans yönetimi eğitimlerini Iğdır Üniversitesi ISEM ile ortaklaşa sunacağız” şeklinde konuştu.

Ulaş, dernek olarak kendilerini makamında kabul eden Iğdır Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Hakkı Alma ve ISEM Müdürlüğüne teşekkür ederek yapılan işbirliğinden dolayı memnun olduklarını da ifade etti.

Haber tarihi: 25 / 06 / 2019
Haber Okunma: 356
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Meteorolojik Uyarı: Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üstünde!
Sonraki: Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Trafik Eğitimi Verildi
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Twitter
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Iğdır Nöbetçi Eczaneler

Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi