Iğdır Belediyesi Boyacılara Minyatür Kulübeler Yaptı Belediye Meydanın Bulunan Ayakkabı Boyacılarına Minyatür Kulübeler Yapıldı. Belediye me...           • Müdür Gönen, LGS Iğdır İl Birincisi Çıkaran Öğretmenleri Tebrik Etti Türkiye Genelinde yapılan Liselere Giriş Sınavında (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak...           • Iğdır İl Özel İdaresinin Göletleri Hayvancılığa Hayat Veriyor Iğdır İl Özel İdaresi tarafından yapılan His göletleri hayvancılık alanındaki gelişime k...           • Iğdır Belediyesinin “Kayısı Festivali” Bu Yıl Görkemli Geçecek Iğdır Belediyesi tarafından düzenlenecek olan kayısı festivalinin ikincisi 3 gün 3 gece ...           • Iğdır Gençlik Ve Spor İl Müdürlüğü 2019 Yaz Spor Okullarını Açtı Iğdır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yaz Spor Okulları açılışı Kaz...           • Meteorolojik Uyarı: Sıcaklıklar Mevsim Normallerinin Üstünde! Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü 12.Bölge Mü...           • Eğitim İşbirliği Protokolüyle Yetkin Bireyler Yetiştirilecek Iğdır Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğ&...           • Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde Trafik Eğitimi Verildi Iğdır Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlü...           • “Trafik Karnem” İsim Ödüllü Bisiklet Yarışması Projesi Trafik Tedbirleri Kapsamında; Trafik kazalarını, kazalara bağlı can kayıplarını ve yaralanmaları &...           • LGS'de Iğdır'dan Bir öğrenci Türkiye Birincisi Oldu Liselere Giriş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Iğdır'dan bir öğrenci 500 tam ...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1242392
Aktif: 36
Bugün: 1755
Dün: 2871
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
2019 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
3205 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2596 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
3291 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2286 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3790 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1592 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2908 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
1215 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1733 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1793 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
1256 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
3313 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2815 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
2099 İzlenme, 0 Yorum

Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Ülke ekonomisine katkı sağlayan tüm değerlerimizin ayağa kaldırılması ve ekonominin canlandırılması amacıyla İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü koordinesi ve sekretaryasında düzenlenen 2018 yılı Ekonomi Değerlendirme Toplantısına, Vali Enver Ünlü başkanlığında, ITSO Başkanı Kamil Arslan, OSB Müdürü Hakan Aras, kurum müdürleri, meslek ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Vali Ünlü, ilimizde devam eden kamu, özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek ve ekonomide yaşanan sıkıntılara ışık tutması amacıyla yapılan toplantının hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak; “Ekonomimiz üzerinden oynanan oyunlardan daha da güçlenerek çıkacağız. Bu noktada iş adamlarımıza önemli görevler düşüyor, yeni iş imkanları sağlayarak istihdamın ve üretim çeşitliliğinin arttırılması ekonomimize önemli faydalar sağlayacaktır. İhracat grafiğimizi daha üst noktalara taşımamız gerekiyor, bunun için yatırımcılara destek olmaya devam ediyoruz. OSB’de alt yapı çalışmalarını önemli ölçüde tamamladık. Tekstil İhtisas Projesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tarıma dayalı sanayileşmeyi geliştirmek istiyoruz. Bu noktada stratejik ürünümüz olan pamuğa daha çok değer vermemiz gerekiyor. Önümüzdeki on yıllık süreçte pamuk üretimini 200.000 ton rekolteye çıkabilirsek hem refah seviyesinde önemli bir artış olacak hem de oluşacak yeni iş alanlarıyla vatandaşlarımıza önemli ölçüde istihdam sağlayacağız. Diğer yandan devlet tarafından ilimizde teşvik edilen çır çır fabrikalarının kurulması tarımsal sanayimize önemli katkılar sağlayacaktır. Ben yatırımcılarımızı buna davet ediyorum. Sonuç olarak hiçbir manipülasyondan etkilenmeyerek hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz. Devletimizin ekonomimizin geleceği adına her türlü tedbiri aldı ve almayada devam ediyor.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Toplantı, görüş ve taleplerin değerlendirilmesiyle son buldu.

Haber tarihi: 04 / 10 / 2018
Haber Okunma: 316
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: Iğdırspor Bu Sezon Ligde İlk Kez Seyircisi Önünde Maça Çıkacak
Sonraki: Ağız ve Diş Sağlığı Programı ile Diyaliz Programına YÖK’ten Onay Çıktı
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi