SEÇİM GÜVENLİĞİ TOPLANTISI YAPILDI 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvek...           • Iğdır’da 60 Pamuk İşçisi İlaçlamadan Zehirlendi Dün sabah saat dokuz sıralarında Iğdır’a bağlı Taşburun beldesi ile Aralık ilçes...           • BİZİMLE YÜRÜ SAĞLIKLI YAŞA Kilo kontrolü sağlayan ve metabolizma düzenleyen bir beslenme programı olan metabolic ba...           • MHP "Iğdır Ovası Bozkurtların Yuvası" Sloganıyla Dolup Taşıyor MHP’ye olan ilgi her geçen gün artarken MHP adayları Yaşar Karadağ  ve Yeni...           • HDP Milletvekili Adayları Vali Enver Ünlü’yü Ziyaret Ettiler Halkların Demokratik Partisi (HDP) Iğdır milletvekili adayları Kıznaz Türkeli ve Dr. Habip Ek...           • Arıcılık Kursunda Başarılı Olanlar Sertifikalarını Aldılar İl Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü Tarafından Düzenlenen Arıcılık Ku...           • HDP'li Adaylar: AKP’ye Verilen Her Oy MHP’ye Gidecek Halkların Demokratik Partisi Iğdır İl Eş Başkanı Hasan Safa ve Milletvekili adayları Dr. Habip Eks...           • Meral Akşener'in Iğdır Mitingine Yoğun İlgi İYİ Parti Cumhurbaşkanı Adayı ve Genel Başkanı Meral Iğdır mitingindeki konuşmasına halka selamlay...           • Bu Etkisiz Bir Karardır, Yine De Teşekkürler Ali Güner… Defterdarın İmzasının olmadığı Bu Kararın çok fazla bir etkisi yoktur. Yine de teşekkü...           • Kabak Detoksu İle Yaz Aylarında Fit Ve Enerjik Kalın Düşük kalorisi, içerdiği vitaminler ve antioksidan özelliği ile kabak, yaz a...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 888321
Aktif: 29
Bugün: 113
Dün: 1800
REKLAMLAR

 

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1022 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
1813 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
1519 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2134 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
1652 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
2346 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
647 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
1156 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
429 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1005 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
638 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
524 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
1335 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
1591 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1277 İzlenme, 0 Yorum

Binlerin Aktığı HDP’nin Halk Buluşmasında Halk “Biz Buradayız” Dedi

 Iğdır'da binlerce kişinin katıldığı Halk Buluşmasında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bizler yaşamını yitiren çocuklarımızın ailelerine söz verdik. Sur’da, Gever’de Nusaybin’e söz verdik. Bu bayrağı 25 Haziran’da daha da zirveye taşıyacağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindekilerin Serhat illerindeki gezisi sürüyor. Dün Ardahan ve Kars’ta olan Buldan, bugün Iğdır’da halkla buluştu. Kars’tan Iğdır’a yüzlerce araçlık konvoyla geçen Buldan ve beraberindekiler, Tuzluca ilçesinde karşılandı. Burada halaylar ve davul zurna ile karşılanan heyet, daha sonra kent merkezine geçti. HDP’liler yol boyunca sevgi gösterisiyle karşılandı.

Platformun arkası da önü kadar kalabalıklaştı. Polisin oluşturduğu barikatlar halkın içinde kaldı

HDP Iğdır il binası önüne büyük bir coşkuyla karşılanan Buldan ve beraberindekiler, binlerce kişi tarafından karşılandı. Platformun yanları ve arkası da önü kadar kalabalıklaştı. Polisin oluşturduğu barikatlar halkın içinde kaldı. Kitle son derece coşkulu ve heyecanlıydı.

"AKP'nin adayı Ahmet Tutulmaz aklınca güya bize meydan okuyor"

Buldan'ı karşılamak için toplanan HDP'liler Ak Parti'nin seçim bürosu önünde duran tomaları göstererek "Bakın burnumuzun dibinde adeta karakol kurmuşlar. AKP'nin adayı Ahmet Tutulmaz aklınca güya bize meydan okuyor. İçerisi polis dışarısı polis. Kendisini de polis koruyor. 24 saat polis eşliğinde geziyor. İnsanda biraz saygı olur. görgü olur. Bizi Ohal ile tehdit edebileceklerini mi sanıyorlar. Biz bunların ağababalarına boyun eğmedik. Bunları çok iyi tanıyoruz. Asla provakasyonlara gelmeyeceğiz. Bu günleri de unutmayacağız. Bu seçim bürolarına bakıp sandıkta derslerini vereceğiz." Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.      

Bazı partililer gözyaşlarını tutamadılar

HDP İl Eş başkanı Hasan Safa, halka teşekkür konuşmasını yaptığı sırada halk arasında gözyaşlarını tutamayarak ağlayanlar oldu. Eş Başkan Safa'nın "Hêy mala we ava" diye başlaması duygusal anlar yaşattı. Sonra Iğdır milletvekili adayları Kıznaz Türkeli ve Habip Eksik birer konuşma yaptılar.

Milletvekili adayı Habip Eksik: AKP’ye verilecek her oy MHP’ye Bahçeliye gidecek

Iğdır 1. Sıra milletvekili adayı Dr. Eksik: “AKP’ye verilecek her oy MHP’ye Bahçeli’ye gidecek. Hani şu Cizre’de taş üstüne taş omuz üstünde baş bırakmayın” diye Bahçeli’ye. AKP’nin adayını siyasetin çöplüğüne atacağız. Kürtleri sandığa gömeceklermiş. Kim kimi sandığa gömecek göreceğiz. Beni de bunlar KHK ile mesleğimden ettiler. Değil mesleğim, canım halkıma, partime feda olsun. Cizre’yi, Sur’u, Nusaybin’i, Berkin Elvan’ı, Tahir Elçi’yi unutmadık unutmayacağız. Barış diyen akademisyenleri barış diyen öğretmenleri unutmayın onlara öyle bir ders verin ki bir daha parmaklarını oynatamasınlar. Onlar THK’larla zulüm peşindeler. 24 Haziran’da buna son vereceğiz. Hesap soracağız hesap. Korksunlar, korksunlar bizden sandıkta ders vereceğiz bunlara. Selo başkan sazdan başka bir şey çalmıyor. Selo Başkanın evinde para sayma makineleri yok. Kapı gibi gerçek diploması var.” dedi.          

Eş Genel Başkan Buldan 'Cesaretin varsa Demirtaş'ı karşına çıkar'

Daha sonra söz alan Buldan, Iğdır halkına teşekkür etti. Dünyanın hiçbir yerinde bir cumhurbaşkanı adayının cezaevinde seçim çalışması yapmadığını belirten Buldan, AYM'nin suç işlediğini söyledi. Buldan, "Bu ülkenin cumhurbaşkanı, her gün meydanlarda Demirtaş için '53 kişinin katili' olarak bahsediyor. Biz Erdoğan’a sesleniyoruz. Sevgili Demirtaş’ın bu anlamda özellikle 6-8 Ekim’le ilgili hakkında açılmış tek bir davası yoktur. Demirtaş’ın davaları özgürlük davalarıdır, düşünce davalarıdır. Cumhurbaşkanı bunları ifade ederken hiç utanmadan, sıkılmadan insanlara yalan söylüyor. Ey Erdoğan varsa cesaretin Demirtaş’ı çıkar karşına! Bu yakıştırmanın ahlaken de vicdanen de siyaseten de büyük bir yalan. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Siz Demirtaş’ı dört duvar arasına koyacaksınız, onun sesini kısmaya çalışacaksınız, arkasından da onlarca yalan söyleyeceksiniz, bunu bu halk yutmaz” dedi.

'Bizler gever'e, sur'a ve nusaybin'e söz verdik'

Buldan, AKP -MHP ittifakına dikkat çekerek, “Böyle bir anlayışa, özellikle AKP Hükümeti’nin bugün MHP ile yapmış olduğu koalisyon Kürt halkının unutmayacağı bir koalisyondur. Kürt kentleri yıkılırken Bahçeli'nin 'taş üstünde taş omuz üstünde baş bırakmayın' sözünü unutmaz bu halk. Şimdi AKP, MHP’yi Meclis’e taşıma peşinde. Kürtler onurludur, hiçbir şeyi unutmazlar. Kürtler geleceğine o insanları iktidara getirmeyerek karar verecek. Bizler Roboski Katliamı’nı asla unutmayacağız. Bizler Cizre’de yakılan yıkılan kentlerimizi unutmayacağız. Çünkü yaşamını yitiren çocuklarımızın ailelerine söz verdik. Sur’da, Gever’de Nusaybin’de söz verdik. Bu bayrağı 25 Haziran’da daha da zirveye taşıyacağız” diye konuştu.

 'AKP Sınır Ticaretini Tamamen Bitirdi'

Iğdır’ın 3 ülkeye sınır olduğunu hatırlatan Buldan, AKP hükümetinin sınır ticaretine tamamen bitirdiğini vurguladı. Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP hükümeti Ermenistan sınırlarını siyasi sebeplerden tamamen kapatmış. Diğer iki sınıra da mazota getirilen kotalardan dolayı nakliyeciler iş yapamaz halde. Sınırdan ucuz mazot gelmediği için çiftçi tarlasını süremiyor. Yine kentin meraları yaylaları yasaklandığı için insanları hayvancılık da yapamaz hale geldi.”

'AKP Kiminle Yol Yürüdüyse Hepsini Cezaevine Attı'

HDP’nin baraj altında bırakılmaya çalışıldığını vurgulayan Buldan, şunları söyledi: “Bizi barajın altında bırakmaya çalışıyorlar. Şu an bıçak sırtına olduğumuzu belirtmek isterim. Oyunlar oynayabilirler, usulsüzlük yapmaya çalışabilirler ama inanıyorum ki halkımız sandıklarına sahip çıkacak. Halkımız onlara büyük bir ders verecek. Bu ders 24 Haziran’da verilecek, size güveniyoruz. Herkes oyuna ve sandığına sahip çıksın. Bu seçim barışa, kardeşliğe, özgürlüğe ve demokrasiye adanan bir seçimdir. Hepiniz geleceğinize sahip çıkın, kimse AKP’ye güvenmesin. Birlikte yol yürüdükleri arkadaşlarını yarı yolda bırakanlara, polisler de savcılar da hakimler de güvenmesin, onlar geçmişte kimle yürüdüyse hepsini cezaevine koydu. Güveneceğiniz tek parti var o da HDP'dir."

(Not: Haberin Videolarını Iğdır Doğuş Gazetesinin Facebook sayfasından izleyebilirsiniz)

HDP'nin Halk Buluşmasından Kareler:

Platformun arkasında tolanan halktan iki kare:

Eş Genel Başkan Buldan Digor yol ayırımında karşılandı

Haber tarihi: 02 / 06 / 2018
Haber Okunma: 1222
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: JUDODA BİR ŞAMPİYONLUK DAHA!!
Sonraki: MHP Adayı Karadağ: Meydanı PKK Uzantılarına Bırakmayacağız
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi