Çocuk İşçiliği İle Mücadele Toplantısı Yapıldı Vali Enver Ünlü'nün eşi Sema Ünlü Hanımefendi'nin himayelerinde, Cumhuriy...           • Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir! Son yıllarda herkesin sıklıkla şikayet ettiği sağlık problemlerinin başında B12 vitamini eksikliği...           • Oturduğunuz Bina Sağlam Mı? Bu 7 Maddeye Dikkat..! İstanbul Kartal'da geçtiğimiz günlerde çöken bina ve Marmara Bölgesi&...           • Bir Hafta Önce Gözaltına Alınan 12 HDP’li Serbest Bırakıldı 13 Şubat 2019 tarihinde gözaltına alınan HDP Iğdır il yönetim kurulu üyeleri Erol K...           • Patoloji Uzmanı Dr. Sevcan BALCI Başhekim Yardımcılığına Atandı Patoloji Uzmanı Dr. Sevcan BALCI Iğdır Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı Olarak Atandı. Iğdı...           • Yaban Hayvanları İçin Ağrı Dağı’na Yem Bırakıldı Iğdır'da kar yağışı ve dondurucu soğuklar nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük &cced...           • Ak Parti İl Başkanı Ahmet Tutulmaz: Oyumuz MHP'nindir Tutulmaz, Ferdi Turan Ve Mahmut Şek'ten MHP'ye Destek Ziyareti... HDP ile Yarışan MHP'ye Ak Parti...           • Iğdır Devlet Hastanesi Personelinden Organ Bağışı Daha önce Iğdır devlet hastanesi Başhekimi, Başhekim yardımcısı, Sağlık müdür yardı...           • Iğdır Belediyesinden İlik Nakli Olmayı Bekleyenler İçin Kan Bağışı Iğdır Belediyesi tarafından başlatılan “Donör ol, umut ol” kan bağışı ile Zü...           • Saadet Partisi Iğdır’da Tüm Belediyelerde Aday Gösterdi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere hazine yardımı almaksızın ve başka pa...           
Site İçi Arama
Haber Arşiv
     
İstatistikler
Toplam: 1083314
Aktif: 15
Bugün: 72
Dün: 1913
REKLAMLAR

 

Son Videolar

Iğdır Valisinden Yağmur' Şiiri
1650 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Melekli Şahmeran Tepesi
2760 İzlenme, 0 Yorum

Ahura Mazda Iğdır'da
2197 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Defile Düzenlendi
2872 İzlenme, 0 Yorum

IğdIrlı STK'lardan BARIŞ Çağrı
2064 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da İranlı Turistler ve I
3214 İzlenme, 0 Yorum

Avukat ne yapar? Sorusuna İlko
1230 İzlenme, 0 Yorum

Fotoğraflarla Iğdır
2240 İzlenme, 0 Yorum

Iğdırlı Aşık Hizani Söylüyor
941 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır küçük Millet Meclisinden
1474 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Görüntüleri
1335 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır'da Tiyatro
987 İzlenme, 0 Yorum

Iğdır Tanıtım Görüntüleri
2992 İzlenme, 0 Yorum

Çakırtaş Köyü Kul Yusuf Kümbet
2443 İzlenme, 0 Yorum

TRT1'de Newroz'u Anlatıyor
1787 İzlenme, 0 Yorum

Binlerin Aktığı HDP’nin Halk Buluşmasında Halk “Biz Buradayız” Dedi

 Iğdır'da binlerce kişinin katıldığı Halk Buluşmasında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Bizler yaşamını yitiren çocuklarımızın ailelerine söz verdik. Sur’da, Gever’de Nusaybin’e söz verdik. Bu bayrağı 25 Haziran’da daha da zirveye taşıyacağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Pervin Buldan ve beraberindekilerin Serhat illerindeki gezisi sürüyor. Dün Ardahan ve Kars’ta olan Buldan, bugün Iğdır’da halkla buluştu. Kars’tan Iğdır’a yüzlerce araçlık konvoyla geçen Buldan ve beraberindekiler, Tuzluca ilçesinde karşılandı. Burada halaylar ve davul zurna ile karşılanan heyet, daha sonra kent merkezine geçti. HDP’liler yol boyunca sevgi gösterisiyle karşılandı.

Platformun arkası da önü kadar kalabalıklaştı. Polisin oluşturduğu barikatlar halkın içinde kaldı

HDP Iğdır il binası önüne büyük bir coşkuyla karşılanan Buldan ve beraberindekiler, binlerce kişi tarafından karşılandı. Platformun yanları ve arkası da önü kadar kalabalıklaştı. Polisin oluşturduğu barikatlar halkın içinde kaldı. Kitle son derece coşkulu ve heyecanlıydı.

"AKP'nin adayı Ahmet Tutulmaz aklınca güya bize meydan okuyor"

Buldan'ı karşılamak için toplanan HDP'liler Ak Parti'nin seçim bürosu önünde duran tomaları göstererek "Bakın burnumuzun dibinde adeta karakol kurmuşlar. AKP'nin adayı Ahmet Tutulmaz aklınca güya bize meydan okuyor. İçerisi polis dışarısı polis. Kendisini de polis koruyor. 24 saat polis eşliğinde geziyor. İnsanda biraz saygı olur. görgü olur. Bizi Ohal ile tehdit edebileceklerini mi sanıyorlar. Biz bunların ağababalarına boyun eğmedik. Bunları çok iyi tanıyoruz. Asla provakasyonlara gelmeyeceğiz. Bu günleri de unutmayacağız. Bu seçim bürolarına bakıp sandıkta derslerini vereceğiz." Şeklinde tepkilerini dile getirdiler.      

Bazı partililer gözyaşlarını tutamadılar

HDP İl Eş başkanı Hasan Safa, halka teşekkür konuşmasını yaptığı sırada halk arasında gözyaşlarını tutamayarak ağlayanlar oldu. Eş Başkan Safa'nın "Hêy mala we ava" diye başlaması duygusal anlar yaşattı. Sonra Iğdır milletvekili adayları Kıznaz Türkeli ve Habip Eksik birer konuşma yaptılar.

Milletvekili adayı Habip Eksik: AKP’ye verilecek her oy MHP’ye Bahçeliye gidecek

Iğdır 1. Sıra milletvekili adayı Dr. Eksik: “AKP’ye verilecek her oy MHP’ye Bahçeli’ye gidecek. Hani şu Cizre’de taş üstüne taş omuz üstünde baş bırakmayın” diye Bahçeli’ye. AKP’nin adayını siyasetin çöplüğüne atacağız. Kürtleri sandığa gömeceklermiş. Kim kimi sandığa gömecek göreceğiz. Beni de bunlar KHK ile mesleğimden ettiler. Değil mesleğim, canım halkıma, partime feda olsun. Cizre’yi, Sur’u, Nusaybin’i, Berkin Elvan’ı, Tahir Elçi’yi unutmadık unutmayacağız. Barış diyen akademisyenleri barış diyen öğretmenleri unutmayın onlara öyle bir ders verin ki bir daha parmaklarını oynatamasınlar. Onlar THK’larla zulüm peşindeler. 24 Haziran’da buna son vereceğiz. Hesap soracağız hesap. Korksunlar, korksunlar bizden sandıkta ders vereceğiz bunlara. Selo başkan sazdan başka bir şey çalmıyor. Selo Başkanın evinde para sayma makineleri yok. Kapı gibi gerçek diploması var.” dedi.          

Eş Genel Başkan Buldan 'Cesaretin varsa Demirtaş'ı karşına çıkar'

Daha sonra söz alan Buldan, Iğdır halkına teşekkür etti. Dünyanın hiçbir yerinde bir cumhurbaşkanı adayının cezaevinde seçim çalışması yapmadığını belirten Buldan, AYM'nin suç işlediğini söyledi. Buldan, "Bu ülkenin cumhurbaşkanı, her gün meydanlarda Demirtaş için '53 kişinin katili' olarak bahsediyor. Biz Erdoğan’a sesleniyoruz. Sevgili Demirtaş’ın bu anlamda özellikle 6-8 Ekim’le ilgili hakkında açılmış tek bir davası yoktur. Demirtaş’ın davaları özgürlük davalarıdır, düşünce davalarıdır. Cumhurbaşkanı bunları ifade ederken hiç utanmadan, sıkılmadan insanlara yalan söylüyor. Ey Erdoğan varsa cesaretin Demirtaş’ı çıkar karşına! Bu yakıştırmanın ahlaken de vicdanen de siyaseten de büyük bir yalan. Ayıptır, günahtır, yazıktır. Siz Demirtaş’ı dört duvar arasına koyacaksınız, onun sesini kısmaya çalışacaksınız, arkasından da onlarca yalan söyleyeceksiniz, bunu bu halk yutmaz” dedi.

'Bizler gever'e, sur'a ve nusaybin'e söz verdik'

Buldan, AKP -MHP ittifakına dikkat çekerek, “Böyle bir anlayışa, özellikle AKP Hükümeti’nin bugün MHP ile yapmış olduğu koalisyon Kürt halkının unutmayacağı bir koalisyondur. Kürt kentleri yıkılırken Bahçeli'nin 'taş üstünde taş omuz üstünde baş bırakmayın' sözünü unutmaz bu halk. Şimdi AKP, MHP’yi Meclis’e taşıma peşinde. Kürtler onurludur, hiçbir şeyi unutmazlar. Kürtler geleceğine o insanları iktidara getirmeyerek karar verecek. Bizler Roboski Katliamı’nı asla unutmayacağız. Bizler Cizre’de yakılan yıkılan kentlerimizi unutmayacağız. Çünkü yaşamını yitiren çocuklarımızın ailelerine söz verdik. Sur’da, Gever’de Nusaybin’de söz verdik. Bu bayrağı 25 Haziran’da daha da zirveye taşıyacağız” diye konuştu.

 'AKP Sınır Ticaretini Tamamen Bitirdi'

Iğdır’ın 3 ülkeye sınır olduğunu hatırlatan Buldan, AKP hükümetinin sınır ticaretine tamamen bitirdiğini vurguladı. Buldan, sözlerini şöyle sürdürdü: “AKP hükümeti Ermenistan sınırlarını siyasi sebeplerden tamamen kapatmış. Diğer iki sınıra da mazota getirilen kotalardan dolayı nakliyeciler iş yapamaz halde. Sınırdan ucuz mazot gelmediği için çiftçi tarlasını süremiyor. Yine kentin meraları yaylaları yasaklandığı için insanları hayvancılık da yapamaz hale geldi.”

'AKP Kiminle Yol Yürüdüyse Hepsini Cezaevine Attı'

HDP’nin baraj altında bırakılmaya çalışıldığını vurgulayan Buldan, şunları söyledi: “Bizi barajın altında bırakmaya çalışıyorlar. Şu an bıçak sırtına olduğumuzu belirtmek isterim. Oyunlar oynayabilirler, usulsüzlük yapmaya çalışabilirler ama inanıyorum ki halkımız sandıklarına sahip çıkacak. Halkımız onlara büyük bir ders verecek. Bu ders 24 Haziran’da verilecek, size güveniyoruz. Herkes oyuna ve sandığına sahip çıksın. Bu seçim barışa, kardeşliğe, özgürlüğe ve demokrasiye adanan bir seçimdir. Hepiniz geleceğinize sahip çıkın, kimse AKP’ye güvenmesin. Birlikte yol yürüdükleri arkadaşlarını yarı yolda bırakanlara, polisler de savcılar da hakimler de güvenmesin, onlar geçmişte kimle yürüdüyse hepsini cezaevine koydu. Güveneceğiniz tek parti var o da HDP'dir."

(Not: Haberin Videolarını Iğdır Doğuş Gazetesinin Facebook sayfasından izleyebilirsiniz)

HDP'nin Halk Buluşmasından Kareler:

Platformun arkasında tolanan halktan iki kare:

Eş Genel Başkan Buldan Digor yol ayırımında karşılandı

Haber tarihi: 02 / 06 / 2018
Haber Okunma: 1506
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Önceki: JUDODA BİR ŞAMPİYONLUK DAHA!!
Sonraki: MHP Adayı Karadağ: Meydanı PKK Uzantılarına Bırakmayacağız
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)
Köşe Yazıları
Facebook
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Fotoğraf Galerisi
Twitter
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Biz Sizi Arayalım
Ad, Soyad:
Telefon:
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Iğdır Resmi Siteler
Gazeteler

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Iğdır Doğuş Gazetesi